Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pirmā sezonas puse bijusi veiksmīga

GINTS JUBELIS, orientēšanās klubs "Mežmalas"

Autors • 20.07.2015.

Pirmā sezonas puse bijusi veiksmīga
Burtu lielums

Veiksmīgi pirmo sezonas pusi aizvadījuši komandas ""Mežmalas"/Madona" orientieristi.

Ievērības cienīgs ir fakts, ka šobrīd ar izcīnītām divām zelta medaļām, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu komanda atrodas dalītā pirmajā vietā medaļu vērtējumā elites grupā starp visiem Latvijas orientēšanās klubiem. Aprīlī veiksmīgs bija Latvijas čempionāts nakts orientēšanās, kur par Latvijas čempioni kļuva Elīna Kārkliņa, bet Elīna Svilpe izcīnīja bronzas medaļu. Vīru grupā par Latvijas čempionu sprintā kļuva Andris Jubelis, un viņam – arī sudrabs nakts distancē. Rudens pusē vēl tiks sadalītas medaļas vidējā distancē un stafetē, bet čempionāti noslēgsies ar maratona distanci oktobra sākumā.

Citās grupās labi starti padevušies Mārai Putniņai, kas ieguva 3. vietu sprinta distancē S55 grupā, un Jānim Putniņam – sudrabs nakts distancē V50 grupā. Vēl Latvijas čempionātos komandu pārstāvēja Agnese Dadzīte, Gints Jubelis, Klāvs Stiprais, Rūta Putniņa, Kalvis Māliņš, Ilmārs Bērziņš, Jānis Lejiņš, Elīna Berķe.
Latvijas čempionāti bija arī atlases sacensības uz Latvijas pieaugušo izlasi, un šis gads bija iepriecinošs, jo Elīna Svilpe, Elīna Kārkliņa un Andris Jubelis tika iekļauti Latvijas izlasē Baltijas čempionātam. Ļoti izdevies Baltijas čempionāts bija Andrim, kas pirmo reizi elites grupā iekļuva medaļnieku skaitā individuālajā distancē, izcīnot 3. vietu garajā distancē. Elīnai Svilpei – 28. vieta, Elīnai Kārkliņai – 34. vieta sieviešu konkurencē. Arī stafetē Andris bija lielisks, pirmajā etapā Latvijas pirmo komandu izvirzot pārliecinošā vadībā. Kopā ar komandas biedriem Edgaru Bertuku un Rūdolfu Zērni pēc sešu gadu pārtraukuma elites vīriešu grupā tika atgūts zelts Latvijas komandai. Abas Elīnas startēja kopā ar Unu Aramu Latvijas 2. komandā un izcīnīja 8. vietu.
Uzreiz pēc Baltijas čempionāta Andris Jubelis devās uz Norvēģiju, kur piedalījās Pasaules kausa posmā orientēšanās sportā. Kaut gan kabatā jau bija Latvijas un Baltijas čempiona tituli un Lietuvas sudrabs vidējā distancē, tomēr Norvēģijas skarbais apvidus un spēcīgā konkurence bija liels pārbaudījums. Garā distance bija veiksmīga, un Andris finišēja 42. vietā ap 160 sportistu konkurencē, sprinta stafetē kopā ar Latvijas komandu – 15. vieta. Kā atzīst Andris, sezonas pirmā puse ir patiešām izdevusies. Trenējoties Madonas apkārtnē kopš marta, ir gandrīz pilnībā izmantoti labie treniņapstākļi, tāpēc arī sekmīgi starti virknē sacensību, un arī pavasara sezonas puses noslēgumā izcīnītā 3. vieta "Kāpas daudzdienās" ir labs pamats gatavošanās procesā pasaules čempionātam, kas notiks no 31. jūlija līdz 8. augustam Skotijā.
Paldies par atbalstu Madonas novada pašvaldībai un pārējiem komandas labvēļiem. Tiekamies meža trasēs!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px