Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Vai jums ir gadījies sastapties ar viltotu naudu?

BAIBA MIGLONE

Autors • 14.07.2015.

Burtu lielums

vēsta LNT raidījums „900 sekundes", kopš Latvijas pievienošanās eirozonai naudas viltotāji kopumā apgrozībā iepludinājuši nepilnus 80 000 eiro, tai skaitā šogad līdz vasarai – 20 000 eiro. – Vai jums ir gadījies sastapties ar viltotu naudu? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Biruta no Meirāniem: – Nē, par laimi, nav. Agrāk pirms eiro ieviešanas veikalā atlikumā kādu reizi ir izdota citas valsts sīknaudiņa, bet tā tik tiešām – viss kārtībā. Es iepērkos galvenokārt veikalos, un tur katra banknote pirms saņemšanas tiek pārbaudīta. Arī saimnieciskajā darbībā, lai gan norēķinos tiek lietota arī skaidra nauda, nekas tāds nav gadījies.

Aleksandra no Madonas: – Nē, tiešām nē. Dzirdēts ir, bet pašai nav gadījies. Man jau šķiet, ja lielveikalā iepērcies, tad viss ir kārtībā. Agrāk gan vēl lata laikā, kad bija tā ažiotāža par viltotajiem divlatniekiem, mājās uz papīra svītriņas vilkām, lai pārbaudītu.

Kaspars no Rīgas: – Pats dzīvoju ārzemēs un šobrīd esmu tikai atbraucis ciemos, bet katrā ziņā man, par laimi, šādas pieredzes nav. Taču, manuprāt, par iemeslu krāpniecībai ar viltotu naudu var būt tas, ka Latvija tomēr eirozonā ir salīdzinoši nesen un līdz ar to daudzi lauku cilvēki vēl nav pieraduši pie eiro, tad būtu samērā viegli iemānīt viltotu naudu.

Modris no Liezēres: – Nekad – ne tagad, ne agrāk. Pie tam es ļoti maz rīkojos ar skaidru naudu, vairāk veicu bezskaidras naudas norēķinus.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px