– Vai, jūsuprāt, izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles lēmums atcelt skolēnu Dziesmu svētku gājienu bija pareizs? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Santa no Madonas: – Bērnu veselība un drošība ir pirmajā vietā, un, ja ir bērni, kuriem ir veselības problēmas, neapšaubāmi ir jāpieņem mēri, lai viņi varētu izturēt lielo noslēguma koncertu. Manuprāt, šāds lēmums tapa tādēļ, ka cilvēki vienkārši nobijās no atbildības, un tad deva šo izvēles iespēju – piedalīties vai nepiedalīties.
Rūta no Madonas: – Cik sapratām no ģenerālmēģinājuma, ka tur vairāk nekā 100 bērnu noģība kā domino kauliņi, tad bija stipri jādomā, vai viņiem otrajā dienā likt iet gājienā vai ne. Un tas, kāda bija dalībnieku ēdienkarte, vismaz spriežot pēc interneta, – tur stipri jādomā nākamreiz pie tā visa. Bet gājiens – tas, protams, ir skaisti un svarīgi katram dalībniekam.
Rudīte no Madonas: – Atcelt nekādā gadījumā nevar. Bērni paši tā grib iet gājienā, tā taču ir skaista svētku izskaņa, pērlīte. Viņi to gaidīja visu nedēļu, gluži tāpat kā vakara ballītes. Vienīgi varbūt sākums bija nedaudz par agru, atbalstītāju gar ielām arī bija pamaz.
Antons no Madonas: – Lēmums noteikti nebija pareizs, jo paši dalībnieki gājienam gatavojas bezmaz vai visvairāk. Protams, arī koncerts, bet gājiens viņiem ir ļoti svarīgs. Diemžēl dažiem kolektīviem šis lēmums arī nedaudz pabojāja svētku izjūtu, jo viņi gājienā nedevās. Arī pats gājiens nebija tik krāšņs kā citās reizēs. Bet par ministres demisiju runājot, nezinu, varbūt vienkārši vajag noskaidrot iemeslus, kāpēc tik daudziem bērniem kļuva slikti un viņi ģība.