Otrdien, 7. jūlijā, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku orķestru finālskatē tika noskaidroti labākie pūtēju orķestri. Visās trīs grupu kategorijās piedalījās 23 pūtēju orķestri.
Pūtēju orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir Ots Kasks (Ott Kask, Igaunija), Helēna Sinisalo (Helena Sinisalo, Somija), Kazis Daugela (Kazys Daugela, Lietuva), Jānis Retenais un Guntis Kumačevs.
A grupā žūrijas vērtējumā pārliecinošu labākā pūtēju orķestra sniegumu parādīja Rīgas 6. vidusskolas pūtēju orķestris Haralda Bārzdiņa vadībā, B grupā augstāko punktu skaitu saņēma Māra Martinsona vadītais Pāvula Jurjāna mūzikas skolas pūtēju orķestris, un C grupā augstāko punktu vērtējumu no žūrijas saņēma J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris „Vivo" (vadītājs Arturs Kloppe) diriģenta Andreja Cepīša vadībā. „Vivo" jaunie mūziķi konkursā izpildīja trīs skaņdarbus. Par lielisko sniegumu kolektīvs ieguva diplomu par izcilību un balvu – mūzikas instrumentu un to piederumu tirdzniecības uzņēmuma „Mūzikas Centrs" dāvanu karti 400 eiro vērtībā.
Pūtēju orķestru sniegumu svētku laikā varēja redzēt vakar Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kur notika pūtēju orķestru koncerts „Taures sauc". Koncertā muzicēja 41 orķestris ar 1600 dalībniekiem. Savukārt šodien, 10. jūlijā, pulksten 19 pie Brīvības pieminekļa notiks krāšņa pūtēju orķestru defilē programma.