XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos katra diena nes jaunas ziņas par mūsu novadu kolektīvu uzvarām.
Trešdien, 8. jūlijā, visas dienas garumā Vērmanes dārzā norisinājās teātra sporta turnīrs, kurā madonieši izcīnīja dubultuzvaru. Ceļojošo balvu „Šā" Madonas BJC teātra studijas „IemīlēTS" (7.-9. klase, skolotāja Nadja Niedrīte) komanda izcīnīja pirmo reizi, savukārt Madonas BJC teātra studija „Pilnpiens" (10.-12. klase, skolotāja Inese Zīle) veiksmīgi aizstāvēja jau iepriekš iegūto titulu. Kā uzsver Indra Veipa, kas seko mūsējo gaitām svētkos, vairāki madonieši pārliecinoši un atraktīvi darbojās kā teātra sporta turnīra saspēļu vadītāji.
Trešdien Latviešu biedrības namā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notika koru finālkonkurss jeb koru kari, kur tika noskaidroti labākie Latvijas kori. Kopā visās kategorijās piedalījās 73 kori. To sniegumu vērtēja trīs žūrijas komisijas sastāvi. Jauktos korus vērtēja Māris Sirmais, Ēriks Ešenvalds, Lauris Goss, Jānis Liepiņš un Ilze Arne. 5.-9. klašu korus un apvienotos 5.-12. klašu, vidusskolas meiteņu korus vērtēja žūrija, kurā darbojās Arvīds Platpers, Kaspars Ādamsons, Andris Sējāns, Irēna Nelsone, Andris Veismanis. Zēnu korus vērtēja Jānis Erenštreits, Jānis Ozols, Jānis Baltiņš, Ansis Sauka un Selga Mence.
Kā jau iepriekš esam informējuši, koru karos piedalījās trīs skolēnu kori no Madonas novada – J. Norviļa Madonas mūzikas skolas koris, Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5.- 9. klašu koris un Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris (visu triju koru diriģente ir Ija Voiniča), kā arī Varakļānu vidusskolas apvienotais 5.-12. klašu koris Ārijas Tumanes vadībā. Rezultāti ir iepriecinoši – visi kori savās grupās ir ieguvuši Zelta diplomu un godam parādījuši savu varēšanu.