No 6. līdz 12. jūlijam Rīgā norisināsies XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, ko rīko Valsts izglītības satura centrs. – Vai jūs skatīsities XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kas vakar sākās Rīgā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Krišjānis no Ērgļiem: – Es ne tikai skatīšos, bet arī pats tajos piedalīšos – gan dejošu, gan dziedāšu, kā arī piedalīšos improvizācijas teātru finālturnīrā. Uz Rīgu došos jau otrdien. Katrā ziņā noskaņojums ir priecīgs, cerams, ka iegūsim arī kādu godalgotu vietu.
Madoniete Ieva: – Es pati tajos nepiedalīšos un Dziesmu un deju svētkus arī neesmu plānojusi skatīties. Es televizoru vispār neskatos.
Alise no Lazdonas pagasta: – Es dziedu Madonas Valsts ģimnāzijas jauktajā korī, tas ir ieguvis tiesības piedalīties arī finālskatē, kas notiks 8. jūlijā. Un, protams, ceram iegūt arī kādu labu vietu. Uz Rīgu dosimies trešdien no rīta. Plānoju aiziet arī uz kādu deju kolektīvu koncertu.
Madoniete Edīte: – Mani, protams, interesē viss: gan koru dziedātāji, gan deju kolektīvi, gan ansambļi, gan orķestri – gan skates, gan koncerti. Latvijā ir ļoti daudz labu dejotāju un dziedātāju, tāpēc grūti prognozēt, kuri kolektīvi iegūs godalgotās vietas. Bet Dziesmu un deju svētku norisei es līdzi sekošu ļoti cītīgi, šajās dienās patiešām daudz laika pavadīšu pie televizora.