No 15. līdz 19. jūnijam sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" Madonas BJSS slēpotāju un biatlonistu dienas treniņnometnē piedalījās 50 audzēkņu.
Kopā ar nometnes vadītāju Airu Bērziņu treniņus biatlonā vadīja Una Arama, Arnis Šmugais, Andris Kupčs, Mārtiņš Indriksons, kas piebiedrojies pa vasaru, bet slēpotājus trenēja Dainis Vuškāns.
Kā pastāstīja Madonas BJSS biatlona nodaļas vadītāja Aira Bērziņa, jaunāko grupu audzēkņi trenējās vispārējā fiziskajā sagatavotībā – skrēja, brauca ar rolleriem, nūjoja (arī izmantojot skolotāja Ziņģīša trasīti silā), trenējās šautuvē, karstākajās dienās – arī peldējās. Vecākajiem bija jāiztur lielāka slodze. Visi kopā skrēja arī krosiņu.
Kā patika nometnē? – Labāk pavadīt laiku ārā, sportot svaigā gaisā, nevis atrasties telpās. Katru dienu trenējamies, šodien skrējām krosiņu, – atbildēja uzrunātās biatlonistes Elizabete Paura un Agnija Nagle.
– Jātrenējas šaušanā, jo tā vairāk ir kā laimes spēle, bet gribas, lai būtu precīzi trāpīts mērķī. Slēpošana man padodas labāk. Trasē var izlikt spēkus, tāpēc ir jābūt labā sportiskajā formā, arī ar pārliecību saviem spēkiem, – papildināja Elizabete. Vaicāta par to, kāda bija pagājusī sezona biatlonā, viņa vērtēja: – Tā bija labākā sezona manās sportistes gaitās. Tāpēc ir jāsatrenējas arī jaunajai sezonai.
Jēkabs Putniņš, kas biatlonā trenējas kopš 2007. gada, atzina: – Nometnes laikā visu dienu dzīvojam pa silu, vispirms – rīta treniņš, tad – pusdienlaiks, pēc nelielas atpūtas – pēcpusdienas treniņš. Patīk, ka visu dienu esmu kopā ar draugiem, svaigā gaisā, un arī jūtu, ka regulāri treniņi nāk par labu. Tas attiecas uz šaušanu, kur veicas labāk, kad nav sacensību stresa. Vairāk jātrenējas, šaujot stāvus. Var jau arī pats sevi disciplinēt, bet labāk tas izdodas visiem kopā nometnēs. Palaisties slinkumā vasarā nevarēs – ja nebūs nometnes, tāpat notiks viens treniņš dienā, varbūt mierīgākā tempā. Tagad ar rolleriem nobraucu ap 15 kilometru dienā, arī skrienu, trenējos šautuvē. Treneri mums sastāda treniņprogrammu katrai dienai.
Stāstot par to, kādi pagājušajā sezonā gūti panākumi biatlonā, Jēkabs palepojās: – Latvijas kausa izcīņā biatlonā kopvērtējumā ieguvu 3. vietu.
Uzrunātie audzēkņi dalījās domās, ka labāk tomēr biatlonistiem patīk ziemā, kad distanci veic slēpojot, nevis kā vasaras biatlonā – ar rolleriem vai skrienot krosu. Tomēr arī vasarā nevar gulēt, ir cītīgi jātrenējas.
Madonas BJSS slēpošanas un biatlona nodaļas audzēkņiem vasarā plānotas dienas nometnes sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" katru mēnesi, kā arī divas nometnes – Alūksnē.