6. jūnijā Preiļu parka estrādē un 7. jūnijā Daugavpilī, Vienības laukumā, norisinājās šā gada Latvijas spēkavīru čempionāta pirmie divi atklāšanas posmi. Tajos piedalījās deviņi Latvijas spēcīgākie atlēti, kas sacentās savstarpēji izveidotās komandās.
Pirmajā komandā startēja mūsu novadnieks Didzis Zariņš, Artis Plivda no Preiļiem un Aivars Šmaukstelis no Kocēniem. Māra Rozentāla audzēkņi Jānis Šleckus, Edgars Andersons no Kuldīgas un Oskars Martužans no Ugāles veidoja otru komandu, bet trešajā — Ivars Grahoļskis no Dundagas, Magnuss Vucāns no Talsiem un Jānis Ilgavižs no Rundāles.
Pirmo vietu šajās sacensībās izcīnīja Didža Zariņa komanda, kas no astoņiem vingrinājumiem sešos guva uzvaru, vienā vingrinājumā bija otrajā vietā un vienā, kad Artis Plivda guva traumu, ierindojās trešajā vietā.
Nākamie Latvijas spēkavīru čempionāta posmi paredzēti 20. jūnijā Valmierā, 18. jūlijā Liepājā, 19. jūlijā Kuldīgā, 1. augustā Ventspilī. Fināls notiks 8. un 9. augustā Ikšķilē. Šogad iespējams sekot līdzi spēkavīru čempionātam arī televīzijas tiešraidē „Rīga TV24" kanālā.
Piebildīšu, ka šogad Didzis ir izveidojis baneri, kas tiks uzstādīts visās sacensību vietās, tādā veidā reklamējot savus galvenos atbalstītājus – Madonas novada pašvaldību un Mārcienas pagasta pārvaldi.
(Izmantots materiāls no mājas lapas www.parstiprulatviju.lv)