No 7. līdz 27. jūlijam norisināsies mākslas festivāls „Cēsis", piedāvājot spilgtus mūzikas, mākslas, kino, teātra un citus kultūras dzīvi bagātinošus notikumus.
Festivāls notiek kopš 2007. gada, un šajā laikā tas ieguvis ne vien reģionāla un valstiska, bet arī starptautiska mēroga atzinību, ik gadu skaistajā Vidzemes pilsētā pulcējot neskaitāmus kultūras cienītājus.
Devītajā mākslas festivālā talantīgie brāļi Oskars un Raimonds Petrauski satiksies ar Vācijā dzīvojošo armēņu jauno saksofonistu Airapetu Arakeljanu. Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienas gadā Latvijas Nacionālās operas solisti atskaņos Latvijas komponistu solodziesmas ar abu dižgaru dzeju. „Sinfonietta Rīga" savā programmā iekļaus somu nacionālā varoņa un simfoniskās mūzikas dižmilža Žana Sibēliusa Trešo simfoniju. Būs iespēja dzirdēt arī Dānijā rezidējošā koka pūšaminstrumentu kvinteta „Carion" (tajā spēlē divi latvieši – klarnetists Egīls Šēfers un obojists Egils Upatnieks) sniegumu.