Turpinot tradīciju, kas aizsākās 2011. gadā, 25. maijā Lubānas novadā notika labāko novada skolēnu un skolotāju svinīga pieņemšana pie Lubānas novada domes priekšsēdētāja Tāļa Salenieka.
Šogad Lubānas novada skolēniem un skolotājiem par godalgotu vietu iegūšanu mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu lasījumos un mākslas skolas valsts konkursos starpnovadu mērogā, reģionos un valstī tika pasniegti atzinības raksti un naudas balvas no 15 līdz 125 eiro.
Prēmijas Lubānas novada pašvaldība piešķir Lubānas novada skolēniem, lai sniegtu atbalstu skolēnu intelektuālai izaugsmei un motivētu viņus iegūt plašākas zināšanas. Šajā gadā tika sumināti deviņpadsmit skolēni no Lubānas vidusskolas un Lubānas mākslas skolas: Samanta Zviedre, Evelīna Cakule, Renāte Jakovļeva, Artūrs Pelšs, Kristofers Šmits, Krista Žvagiņa, Laima Jelagina, Mārcis Andris Mihelsons, Kristaps Bērziņš, Emīlija Solovjeva, Elīna Reire, Sabīne Stiprā, Krista Kristiāna Pugača, Una Ivanova, Rūta Līvmane, Kristiāna Krēsliņa, Lelde Pērkone, Uģis Mihelsons, mākslas skolas skolniece – Jete Kļaviņa. Pedagogi, kuri sagatavoja olimpiāžu laureātus, arī saņēma pateicību par darbu: Dace Rudzīte, Astrīda Līcīte, Vita Paeglīte, Dace Pauliņa, Māra Bērziņa, Anita Tropa, Dace Kočāne, Maruta Loseva, Ilva Markova, Aija Andersone, Inese Sondore un Karina Evalda.
Tālis Salenieks un novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Anita Slucka atzina, ka iepriekšējos gados pieņemšana tika organizēta Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā, bet šobrīd kabinets kļuvis par šauru, lai suminātu skolēnus. Šī iemesla dēļ pirmo gadu skolēni tika apbalvoti Lubānas pilsētas kluba zālē. Priecē tas, ka, neraugoties uz kopējo skolēnu skaita samazināšanos, izglītības kvalitāte un to skolēnu skaits, kuri iegūst lieliskus rezultātus, tikai pieaug.