Maija sākumā Valmierā notika VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas Balticovo U-16 (1999. g. dz.) finālturnīrs.
Turnīrā piedalījās daudzi kadetu izlases kandidāti, kuri vasarā pārstāvēs valsti Eiropas U-16 čempionātā.
Madonas BJSS U-16 komanda regulārajā čempionātā ar 12 uzvarām un 10 zaudējumiem ierindojās 7. vietā. Pirmajā finālturnīra dienā play-off pirmajā kārtā bija jātiekas ar vietējo Valmieras komandu, kas pērn bija šīs vecuma grupas čempione. Zaudējums – ar 60 : 108 (E. Pētersons – 21, N. Dzelzkalējs – 11, K. Ķeveris – 9, R. Brants – 9 punkti). Otrajā dienā jau bija jāspēlē par 5.-8. vietu. Tikāmies ar pagājušā gada sudraba medaļniekiem – Jelgavas komandu, zaudējām ar 57 : 63 (E. Pētersons – 15, R. Brants – 12, L. Lazdiņš – 10 punktu). Bijām vadībā ar 2 punktiem, bet mača izskaņā pāris neprecīzu metienu liedza mums cīnīties par 5.-6. vietu.
Spēlē par 7.-8. vietu tikām pie uzvaras, spēlējot ar BS "Ogre" komandu, rezultāts 70 : 59 (E. Pētersons – 23, R. Brants – 16, L. Lazdiņš – 13 punktu).
Finālturnīrā vietu sadalījums ir šāds: 1. vietā – Valmiera, 2. – BS "Rīga"/DSN, 3. – BS "Rīga", 4. – "Ķeizarmežs"/Sloka, 5. – BS "Rīga"/Rīdzene ERREA, 6. – "Jelgava", 7. –
Madonas BJSS, 8. – BS "Ogre".
Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Bogdans Raiļans (Valmiera). Zvaigžņu piecniekā iekļauti: Edgars Kaufmanis (Valmiera), Artūrs Žagars, Artūrs Kurucs (abi BJBS "Rīga/DSN"), Teodors Bergmanis (BJBS "Rīga") un Mārcis Egle ("Ķeizarmežs"/Sloka).
Paldies puišiem par sekmīgu mācīšanos, labu spēli. Tagad trenējamies Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādei, kuras grupu turnīrs mums jau sāksies 23.-24. maijā Gulbenē.