Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonā sāk zālienu appļaušanu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 12.05.2015.

Madonā sāk zālienu appļaušanu
Burtu lielums

Madonas pilsētā ir sākusies zālienu appļaušanas sezona.

Tiek appļauti zālieni gan pašvaldībai piederošajos īpašumos un koplietošanas teritorijās, gan arī pie daudzdzīvokļu namiem, un, protams, kā parasti bez īpaša atgādinājuma to dara arī lielākā daļa privātmāju īpašnieku. Zālienu appļaušana izmēģinājuma režīmā sākās jau pagājušajā nedēļā, bet tā pa īstam – šopirmdien, kad tos appļāva divas brigādes gan ar traktoriem, gan trimmeriem.
Kā pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas lietvede, labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, koncepcija salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nav mainījusies – arī šogad tie tiks appļauti, sākot no pilsētas centra uz malu, bet tad, kad zāle ataugs, viss sāksies no jauna.
– Pavasarī pļaušana būs biežāka, bet pēc Jāņiem, kad samazināsies zāles augšanas intensitāte, tas tiks darīts retāk. Tad jau skatīsimies, un tas, protams, būs atkarīgs no laikapstākļiem. Patlaban frēzējam puķudobes, stādām ziemcietes (galvenokārt –
cilvēku saziedotos stādus) un pēc tam – arī vasaras puķes, lai uz pilsētas svētkiem Madona būtu ziedošāka un mūs visus priecētu jauni un skaisti apstādījumi. Līdz tiem vairs tikai trīs nedēļas palikušas, būs jāsarauj, lai visu iecerēto paspētu laikus paveikt, – uzsvēra Gita Lutce.
Madonas pilsētā ir sākusies arī strūklaku sezona. Pagājušajā nedēļā strūklaka tika palaista Saieta laukumā, bet lielā strūklaka Mīlestības graviņā tradicionāli darbojas jau kopš Lielās talkas dienas.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px