CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku foruma" pirmās kārtas sacensību četrpadsmitais posms notika 30. aprīlī Madonā, un uzvarēja Kusas pamatskolas komanda ar nosaukumu
„Kusa-1".
Komandā piedalījās: Reinis Drozds, Klāvs Pļaviņš, Ritvars Raize, Sabīne Blaua, Jurita Dzene, Agita Lapsa un skolotājs Agris Sārs. Komanda „Kusa-1" piedalīsies „Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015" otrajā kārtā – Latvijas finālā, kas paredzēts no 5. līdz 6. jūnijam.
Kā informē Elīna Gārbena, sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums" CSDD visā Latvijā rīko jau 22. gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem.
CSDD jauno velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015" pirmās kārtas četrpa-dsmitajā posmā Madonā piedalījās piecas komandas: divas no Kusas pamatskolas, divas no Madonas pilsētas 2. vidusskolas un viena no Ērgļu vidusskolas. Kopvērtējumā ar 730 punktiem pirmajā vietā ierindojās komanda „Kusa-1" no Kusas pamatskolas un iekļuva otrajā kārtā. Individuālajās sacensībās uzvarēja Eduards Kodols. Ar 564 punktiem otrajā vietā – Kusas pamatskolas komanda „Kusa-2", trešajā vietā ar 514 punktiem – „Fiksie Ērgļi" no Ērgļu vidusskolas, ceturtajā vietā – komanda „Scream" no Madonas pilsētas 2. vidusskolas (374 punkti), 5. vietā – „Cietie rieksti" no Madonas pilsētas 2. vidusskolas (353 punkti).
Jaunajiem velosipēdistiem sacensībās bija jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana.
Trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3. līdz 6. septembrim, un tajās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētāja komanda.