Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: 4. maijs šodien un pirms 25 gadiem

Redakcija

Autors • 28.04.2015.

Burtu lielums

Kādas izjūtas jums raisa 4. maijs šodien un pirms 25 gadiem, kad tika pieņemta LR Neatkarības deklarācija? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Arkādijs no Kalsnavas: – Atceros to lielo pacilātību, kas bija pārņēmusi Latviju. Priecē, ka esam atkal atguvuši neatkarību un šajos gados kaut ko esam arī sasnieguši, lai gan viens otrs vecākā gadagājuma cilvēks uzskata, ka nav tik labi, kā gribētos. Taču tiem, kas aktīvi strādā, ir visa kā diezgan. Savukārt lielāko vilšanos, protams, ir sagādājis prihvatizācijas process.

Guntis no Vecpiebalgas: – Tas viss ir nieks. Atskatoties uz savu darba mūžu, varu teikt, ka strādniekam vislabāk bija Brežņeva laikos. Tagad strādnieki jau nevienam īsti nav vajadzīgi. Putinu es negribu, bet pret Brežņevu man nekas nav pret. Protams, toreiz bija pacēlums, ar lielu prieku un ticību tika sagaidīta Latvijas neatkarība, un arī mans tēvs par šo dzīvi tā arī palika Sibīrijā. Kaut kas nav, kā vajag, daudz kas stipri greizi ir aizgājis.

Sandra no Ošupes:
– Tā jau ir diezgan tāla pagātne, sen jau izkūpējis to dienu lielais pacēlums. Ir kļuvis gan labāk, gan sliktāk. Ir ieguvumi, un ir arī vilšanās jeb esam tur, kur esam.

Roberts no Sarkaņiem: – Pensionāram šai ziņā vairs nav nekāda skata. Toreiz bija lielas cerības, bet nekas nemainījās, tikai runas ir kļuvušas gudrākas. Vienīgi toreiz vairāk solīja, bet tagad vairs pat nesola. Manuprāt, Latvijai bija jāpaliek kā neatkarīgai valstij. Reiz jau bijām vienā savienībā un citā stāties gan nevajadzēja.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px