Kam mums tāds kukainis bite ir vajadzīgs? Bites ir signāls, kas norāda ekoloģisko stāvokli. Zinātnieki izpētījuši, ka bez bitēm cilvēce spētu noturēties tikai 4 gadus. Bites apputeksnē 80% augu. Bišu ienaidnieki ir lapsenes, irši, skudras, bet lielu postu nodara arī paši cilvēki ar nepareizu bišu piebarošanu ziemā un lauku miglošanu.
Mēs, PII „Priedīte" bērni, gribam pievērst lielāku uzmanību bišu aizsardzībai, jo tā ir mūsu nākotne.
Pie bērniem bija atlidojusi pirmā pavasara bitīte, kas izklaidēja un devās kopīgās rotaļās ar mazajiem. Pasākuma gaitā ciemos ieradās zinoša speciāliste, biteniece V. Puriņa, kas pastāstīja par bišu dzīvi un parādīja interesantu fotogaleriju par bitēm. Ar vecāko grupu bērniem biteniece kopīgi veidoja vaska svecītes.
Visi veidojām plakātus par bišu aizsardzību, lai rosinātu cilvēkus padomāt par savu rīcību. Tapa astoņi plakāti, uz katra bija sauklis par bišu nozīmi cilvēku dzīvē:
* Bite kā brīnums!
* Bite – pasaules dzīvība!
* Zemniek! Tavs palīgs ir bites!
* Kur pazudušas bites, bites…
* Bites – mūsu palīgi!
* Zeme bez bitēm kā cilvēks bez gaisa!
* Bites mūs ārstē!
* Saudzēsim bites – saudzēsim pasauli!
Plakātus darināja bērni kopā ar audzinātājām, un šos plakātus būs iespējams aplūkot veikalos: „Mājas mīlulis", „Laja", „Bitīte", „Saimnieks", „Ziedi AV", kā arī kinoteātrī „Vidzeme". Sakām viņiem lielu paldies par atbalstu.
Mēs ļoti ceram, ka spēsim ietekmēt apkārtējos un likt aizdomāties par darbībām, ko mēs ikdienā paši veicam.