Pagājušajā piektdienā Madonas kultūras namu piepildīja pozitīvas emocijas, kā arī pieskandēja cilvēku smiekli, par ko bija parūpējusies improvizācijas teātra grupa „Speeele", kā arī šobrīd labākais stand-up jeb stāvizrādes komēdijas žanra pārstāvis Latvijā Jānis Skutelis biedrības „Melnais piens" rīkotajā pasākumā „Aprils".
Pasākumu caurvija ēdiena tematika, un skatītāji smieklus, līdz ar to C vitamīnu saņēma lielās porcijās. No sākuma vieglu zupīti un uzkodas piedāvāja „Speeele", kas teju pusotru stundu ilgās pasākuma pirmās daļas laikā iemiesojās dažādās lomās un tēlos, veidojot interesantu iepriekš neredzētu un, visticamāk, nākotnē vairs neatkārtojamu saspēli.
Par sātīgu pamatēdienu pasākuma otrajā daļā parūpējās Jānis Skutelis, kas uz Madonu bija atvedis savu svaigāko stāvizrādi „Viens". Izrādes ievadā mākslinieks sagādāja arī pa kādam vietējam jokam, kuriem iedvesma tika gūta no laikraksta „Stars" lapām.
Pati izrāde skatītājus bieži vien atstāja lokāmies vēdera krampjos, jo Skuteļa joki, kuru tapšanā izmantota paša to autora dzīves pieredze, teju 100% gadījumu trāpīja tieši mērķī, liekot smieties pat citkārt nopietnā grimasē saraukto seju īpašniekiem. Arī pats mākslinieks, saņemot no zāles pozitīvu atgriezenisko saiti, neskopojās un iepriekš plānotās 60-70 minūšu garās izrādes laikā pasākuma apmeklētājus aplaimoja ar aptuveni vēl pusstundu garu otro porciju. (Nākamajā laikraksta numurā piedāvāsim plašāku sarunu ar Varakļānos dzimušo humoristu.)
Pasākuma „Aprils" noslēgumā apmeklētājiem tika piedāvāta neliela vietējā multimākslinieka Kodek muzikālā performance.
Pasākumu organizējušās biedrības „Melnais piens" pārstāvis Lauris Krievs pēc izrādes „Staram" atzina, ka ar pasākuma norisi un publikas atsaucību, kā arī reakciju kopumā ir apmierināts.
– Vēlējāmies noorganizēt pasākumu, kas pašiem šķistu interesants un piesaistītu arī novada iedzīvotājus. Vienlaikus bija būtiski, lai tas, ko piedāvājam, ir mūsdienīgs. Pēdējos gados ir parādījušās dažādas jaunas mākslas formas, pie kādām pieskaitāms improvizācijas teātris un stāvizrādes. Humors, kas ir klātesošs abās minētajās mākslas formās, manuprāt, ir pozitīvākais izklaides formāts. Par spīti dažām sīkākām ķibelēm, vērojot skatītāju reakciju un smaidošās sejas, šķiet, ka pasākums izdevās. Paldies visiem, kas iesaistījās pasākuma rīkošanā, dažādi to atbalstīja, kā arī vislielākais paldies Madonas novada iedzīvotājiem, kuri izvēlējās piektdienu pavadīt vieglas izklaides un patīkama humora atmosfērā, – sacīja Lauris Krievs.
Viņš atzina, ka biedrība pasākumus, neatklājot, vai tie būs līdzīgi piektdien rīkotajam, organizēs arī turpmāk.
– Atsauksmes, ko esam saņēmuši pēc izrādes, dod papildu motivāciju arī turpmāk strādāt pie atpūtas pasākumu rīkošanas. Ja man vaicā, vai organizēsim vēl –
jā, noteikti, – bilda biedrības „Melnais piens" pārstāvis.