10. aprīlī pulksten 12 Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs tiks atklāta Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde „NORDIC ID".
Lai atbildētu uz jautājumu, ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā, tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas (Martins Keidings, žurnāla „Arkitekten" redaktors (Dānija), Anderss Melsoms, žurnāla „Conditions" redaktors (Norvēģija), Daniels Gollings, žurnāla „Form" redaktors (Zviedrija), Tuomass Toivonens, arhitekts, arhitektu biroja „NOW" līdzīpašnieks (Somija), Villems Tomiste, arhitekts, arhitektu biroja „Stuudio Tallinn" līdzīpašnieks (Igaunija), aicinot piedāvāt savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā. Katrs kurators izvēlējās savas zemes piecus arhitektūras projektus, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Visi uzrakstīja tiem veltītas pārdomas. Izstādes formāts ir šo piecu neatkarīgo viedokļu, kurus apvieno „NORDIC ID" koncepts, platforma. Kopumā izstāde sastāv no 25 arhitektūras projektiem – 25 ziemeļu identitātēm.
Izstādes atklāšanā Madonas muzejā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes Latvijā direktors Jans Vidbergs, kultūras padomniece Ginta Tropa un Arhitektūras muzeja direktore Ilze Martinsone.