6. aprīlī pulksten 12 Madonas kultūras namā uzstāsies grupa „Iļģi".
Tā būs postfolkloras kolektīva „Iļģi" īpaši veidota pavasara dziesmu programma „Trīs rītiņi saule lēca", kurā skanēs dziesmas un balsis, kas veltītas pavasara atmodai un saulei.
Grupas vadītāja Ilga Reizniece uzsver, ka ilgu laiku no speciālas koncertprogrammas, veltītas Lielajai dienai jeb pavasara saulgriežiem, atturēja vairāki iemesli. Būtiskākais – to dziesmu jau nav tik daudz, kā dažs varbūt iedomājas. Taču izjūta, ka gribas šo brīnišķo brīdi dabā un gadskārtā, kad Gaisma gūst uzvaru pār Tumsu, izdziedāt un izspēlēt, liek sevi manīt jau ilgāku laiku.
Grupa „Iļģi" ir viens no Latvijas kultūras lepnumiem. Pirms trīsdesmit gadiem liekot pamatus Latvijas postfolkloras kustībai, šodien „Iļģi" world music žanrā ir atzīti un augstu novērtēti starptautiskā līmenī.