Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Cerības atņem otrais periods

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 24.03.2015.

Cerības atņem otrais periods
Burtu lielums

Piedzīvojot divus zaudējumus ar rezultātu 3 : 5 (mājās) un 3 : 6
(izbraukumā) pret komandu „Apelsīns/Talsi", no tālākas cīņas Latvijas florbola čempionāta 1. līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā izstājās florbola komanda „Madona", kas regulārajā čempionātā Vidzemes divīzijā ieņēma trešo vietu.

Lai gan pagājušās sezonas 1. līgas čempioni talsinieki šķita nepārkožams rieksts, abu spēļu ievads un galotne liecināja, ka madonieši nav tā komanda, ko play off kārtā var nomētāt cepurēm.

Divi līdzīgi zaudējumi
Pirmajā spēlē, kas norisinājās Madonas sporta centrā, vietējo līdzjutēju atbalstīti, Madonas florbolisti, Didzim Dumbergam pēc Reiņa Zdanovska piespēles gūstot vārtus, izvirzījās vadībā un šādu minimālu pārsvaru noturēja līdz pirmās trešdaļas beigām. Diemžēl izšķirošie spēles notikumi risinājās otrajā trešdaļā, kad viesi guva piecus vārtus, uz ko mājinieki spēja atbildēt tikai ar vieniem (Artūrs Keiselis no Reiņa Zdanovska piespēles). Ieguvuši komfortablu pārsvaru, talsinieki trešo trešdaļu aizvadīja, prasmīgi noturot rezultātu, un, ja neskaita no Anda Stafecka piespēles nu jau titula „Vicemisters Madona" īpašnieka Jāņa Plātes gūtos vārtus, daudz iespēju madoniešiem izcīnīt uzvaru netika dots. Par labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts otro vārtu guvējs Artūrs Keiselis, kas tika pie SIA „NG Līnija" sarūpētās medus produkcijas.
Līdzīgi spēle aizritēja arī izbraukumā Talsos. Pirmo periodu abas komandas aizvadīja „sausā", taču maisam gals pavērās otrajā, kad līdzīgi kā nedēļu iepriekš piecas „Apelsīns/Talsi" spēlētāju raidītās bumbiņas atrada ceļu madoniešu vārtos. Diemžēl florbola komandas „Madona" spēlētāji šajā trešdaļā nespēja izmantot piecu minūšu skaitlisko pārsvaru, kura laikā pat tika zaudēti vieni no vārtiem.
Trešo trešdaļu madonieši, nevēloties no Talsiem aizbraukt ar sagrāvi, sāka apņēmīgi. Jau trešdaļas sākumā lieliski spēlējošo Talsu vārtsargu pēc Jāņa Jāņekalna piespēles pārspēja komandas kapteinis Edgars Gailums. Uz zaudētajiem vārtiem pretinieks atbildēja ar sesto vārtu guvumu, taču Madonas florbolisti nepadevās un spēles nogalē lika pasvīst gan Talsu spēlētājiem, gan līdzjutējiem. Divas reizes precīzs pēc Matīsa Budovska un komandas debitanta Jāņa Šakiela (viņam arī labākā viesu komandas spēlētāja tituls) bija Renārs Vārsbergs.

Labākais februārī – Budovskis
Kaut gan abās spēlēs piedzīvoti zaudējumi, jāatzīst, ka komanda izslēgšanas spēļu fāzi aizvadīja cienīgi, piekāpjoties krietni spēcīgākai komandai, kas savu sastāvu bija stiprinājusi ar Virslīgas komandas spēlētājiem. Par talsinieku spēku liecina kaut vai fakts, ka viņi pusfinālā pārspēja Vidzemes apakšgrupas līderus – komandu „Rubene 1" – un jau šīs nedēļas nogalē uzsāks cīņu finālā ar „LU/FS Masters", lai jau otro gadu pēc kārtas ar labām izredzēm varētu palikt čempionu godā.
Kā jau minēts, florbola komanda „Madona" šo sezonu noslēdza ar 11 uzvarām un 10 zaudējumiem, kas madoniešus Vidzemes divīzijā astoņu komandu konkurencē ierindoja trešajā vietā. Četriem komandas spēlētājiem izdevās iekļūt 25 labāko snaiperu rindās. Visaugstāk – piektajā vietā – ar 51 (31 + 20) rezultativitātes punktu atrodas Edgars Gailums. 20. vietā ar 33 punktiem (26 + 7) ir Matīss Budovskis. Pāris vietu zemāk ar 32 punktiem (20 + 12) atrodas Renārs Vārsbergs, bet 24. vietā ar 31 punktu (19 + 12) ir Jānis Plāte.
Jāpiebilst, ka Matīsu Budovski Latvijas Florbola savienība nosaukusi par Latvijas čempionāta vīriešu 1. līgas februāra labāko spēlētāju. Viņš florbola komandas „Madona" rindās pagājušajā mēnesī aizvadīja piecas spēles, trijās no tām komandai izcīnot uzvaru. Kopumā šajās piecās spēlēs Matīss guva 12 rezultativitātes punktu (11 + 1).

Florbola pavasaris turpinās
Lai gan florbola komandai „Madona" sezona ir noslēgusies, florbola laukumos joprojām norisinās karstas cīņas. Kā jau minēju, nedēļas nogalē nūjas krustos 1. līgas finālisti „Apelsīns/Talsi" un „LU/FS Masters", kā arī „Rubene 1" un FK „Rīga 1" noskaidros bronzas ieguvēju.
Vienas no interesantākajām un spraigākajām pēdējo sezonu cīņām florbola līdzjutēji var vērot arī „Elvi" līgas (agrāk – Virslīga) izslēgšanas spēļu pusfinālos. Valsts čempioni „Cēsu alus/Lekrings", spēlējot līdz četrām uzvarām, ir viena panākuma attālumā no iekļūšanas finālā. Jautājums, vai „Rubene" to atļaus. Šobrīd rezultāts sērijā ir 3 : 1. Savukārt otrajā pusfināla pārī, iespējams, pat sagaidīsim septiņu spēļu sēriju (šobrīd rezultāts ir 2 : 2. Visas „Elvi" līgas spēles tiešraidē translē sportacentrs.com.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px