Vakar Rīgā notika gan leģionāru piemiņas gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, gan leģionāru atceres dienas pretinieku tradicionālie pasākumi. – Vai šoreiz 16. martā izdosies izvairīties no konfrontācijas? – vakarrīt jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Georgijs no Lauteres: – Visi pasākumi Rīgā beigsies mierīgi. Latviju taču aizsargā NATO. Katrā ziņā nekas briesmīgs nenotiks, uztraukumam nav pamata.
Māra no Dzelzavas: – Pieminēt leģionārus, protams, vislabāk būtu jābrauc uz Lesteni. Rīkojot pretrunīgi vērtētos pasākumus Rīgas centrā, atsevišķi politiķi vairāk domā par savām interesēm, tās vairāk ir politiskās ambīcijas.
Vizbulīte no Aronas pagasta: – Leģionāru piemiņas pasākumiem vislabākā vieta ir Lestene. Savukārt pie Brīvības pieminekļa vispār vajadzētu atļaut rīkot tikai atsevišķus pasākumus, kā, piemēram, 4. maijā, 18. novembrī. Brīvības piemineklim Latvijas vēsturē ir īpaša nozīme, un pret to tā būtu arī jāizturas. Pie tā nebūtu jāpieļauj tādi pasākumi, kuros kāds neliels pulciņš cilvēku varētu sarīkot skandālu un izsmieties par citiem cilvēkiem.
Antons no Ļaudonas: – Tad es vēl biju puišelis un neko daudz no tā laika neatceros, bet manu tēvu gan iesauca leģionā. Manuprāt, Lestenes kapi ir ļoti laba vieta, kur pieminēt Latviešu leģiona karavīrus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA