– Vai agrais pavasaris noskaņo arī uz pavasarīgu darbošanos? – vakar vaicājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.
Rinalda no Madonas: – Agrais pavasaris ir iepriecinoša lieta. Gaišie vakari un siltais laiks jau rosina domāt par pavasara dārza darbiem. Vispirms gan jāaiziet jāapskatās, kas notiek ar mazdārziņu, vai meža dzīvnieki nav kādu skādi nodarījuši un cik cītīgi kurmji pastrādājuši.
Rūta no Bērzaunes: – Jā, tiešām jūtu pavasari, un arī gaišas domas raisās. Pagājušās ceturtdienas sniegs gan mani apbēdināja, bet, par laimi, tas ļoti ātri nokusa. Sāku pamazām pirkt sēklas. Arī stādus mazliet audzējam paši. Tagad topā ir tomāti. Tie jāsēj nākamsvētdien.
Maija no Barkavas: – Jā, ļoti noskaņo. Pērku sēklas. Pagaidām gan vēl nekas nav iesēts. Vakar aizgāju paskatīties, kā dārziņš pārziemojis. Viss nosusējis, sniegpulkstenīši zied. Nevar jau gan zināt, kāds tas pavasaris būs, bet noskaņas ir ļoti pavasarīgas.
Rita no Kusas: – Jā, esmu jau savas bitītes pēc ziemas aprūpējusi. Brīnišķīgi pārziemojušas! Priecājās par manu apciemojumu. Arī par dārza darbiem mazliet domāju. Daudzas sēklas vēl palikušas no iepriekšējā gada, ko vajadzēs, to meita sagādās. Taču, manuprāt, vēl par agru priecāties – pēc maniem vērojumiem pavasaris būs garš, un bitēm tas nav pateicīgs. Būs daudz jāpiebaro.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE