Svētdien – 8. martā – tiks atzīmēta Starptautiskā sieviešu diena, kas joprojām sabiedrībā tiek vērtēta pretrunīgi. – Vai 8. marts ir svētki jūsu ģimenē, un vai jums šajā dienā patīk dāvināt/saņemt ziedus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Raitis no Gulbenes: – 8. marts vēl ir priekšā, tāpēc nezinu, vai un kādus ziedus dāvināšu, bet šie svētki tuvojas kā rūcoša lauva. Bet, ja runājam nopietni, iepriekšējos gados vienmēr esmu sveicis.
Madoniete Valija: – Man sirdī mazliet tie ir svētki. Saņemu arī apsveikumus, bērni dāvina rozes, jo zina, ka tie ir mani mīļākie ziedi. Taču Sieviešu dienu par valsts svētkiem gan noteikt nevajadzētu, brīvdienu jau tāpat ir pietiekami.
Madonietis Aleksandrs: – Tie ir skaisti svētki, kurus atzīmē visā pasaulē, bet 8. martam nav jābūt oficiālai brīvdienai, jo tie, kas grib, sievietes var apsveikt tāpat. Arī padomju laikā šajā dienā dažkārt sanāca strādāt, jo strādāju „Darba sparā", kur darbs bija maiņās.
Dainis no Gulbenes: – Es šajā dienā vienmēr sveicu sievu un dāvinu viņai visskaistākos ziedus, nopērku šampanieti, un mums tie ir ļoti mīļi svētki. Esmu par to, lai Sieviešu dienu noteiktu par svētku dienu un lai tā, tāpat kā agrāk, vienmēr būtu brīva diena. Ne visas sievietes ir mātes, bet arī viņām ir jābūt dienai, kad viņas tiek sveiktas kā sievietes.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA