Šovasar Rīgā notiks jau XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas ir lielākais Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas notikums reizi piecos gados.
Bērni un jaunieši ir tie, kas apliecina, ka senās latviešu kultūras tradīcijas tiek un tiks turpinātas. Visos Latvijas novados notiek pirmssvētku skates un gatavošanās svētkiem.
Rīt, 28. februārī, Madonas pilsētas 1. vidusskolas zālē notiks Vidzemes augstienes bērnu folkloras kopu pasākums „MAN-TO, JUMS-ŠO". Pasākuma mērķis ir pilnveidot bērnu un jauniešu priekšstatu par Vidzemes reģiona lokālo tradīciju daudzveidību, katram dalībniekam saņemot to, ko dod citi, un dodot citiem to, ar ko paši bagāti.
Pasākumā piedalīsies vairāk nekā simt bērnu no Jaunpiebalgas, Lizuma, Druvienas, Mārcienas un Madonas.
Koncertu atklās Druvienas pamatskolas folkloras kopa (vad. Dace Vītola), kas vēstīs par savas apkārtnes mežu bagātībām. „Ūdenszāles" no Lizuma (vad. Undīne Graumane) izpildīs Lizumā pierakstītās dziesmas. Folkloras kopa no Mārcienas „Marksnīte" (vad. Aldona Gudrīte) šogad nopietni strādājusi pie savas dzimtās puses folkloras izpētes. To baudīsim arī viņu sniegumā. Madonas pilsētas 1. vidusskolas folkloras kopas „Madaviņa" (vad. Ingrīda Grudule) dalībnieki „ieskatīsies" aizkrāsnē un pagrabā, un varbūt vēl dziļāk. Tālākie ciemiņi – divi kolektīvi – būs no Jaunpiebalgas (vad. Dace Circene). Viņu sniegumā redzēsim un dzirdēsim vairākus dančus no Jaunpiebalgā pierakstītajiem. Pasākumu kuplinās arī „Madaviņas muzikanti" (Madara Grudule, Agate Anusāne un Kristaps Šķēls). Visu vēros un vērtēs žūrijas komisija – Māra Mellēna, Dina Liepa un Anete Karlsone.
Pasākuma noslēgumā notiks arī dziesmu svētku rotaļu programmu kopmēģinājums.
Aicinu visus interesentus apmeklēt šo pasākumu un gūt baudījumu.
Sākums pulksten 11.