Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pavasara tuvošanās

Redakcija

Autors • 23.02.2015.

Burtu lielums

Latvijā no siltajām zemēm ir jau atgriezušies pirmie gājputni – pavasara vēstneši. Ir manīti gan gulbji, gan dzērves, gan cīruļi, gan citi gājputni, bet Madonas novadā redzēta lauku lija, kas, iespējams, arī ir pieskaitāma pie pavasara migrantiem. – Vai jūs arī jūtat pavasara tuvošanos? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Anita: – Pavasaris ir jau jūtams. Izskatās, ka tas šogad būs agrs.
Pa drusciņai tiek pirktas sēklas. Lasīju, ka Latvijā ir atgriezušies arī pirmie gājputni –
gulbji, dzērves, cīruļi. Pagaidām pie mums gan vairāk čivina zvirbuļi.

Madoniete Iveta: – Pavasaris ir jau jūtams gaisā. Ārā smaržo pēc pavasara, un arī putniņi čivina, bet, ja vēl uzspīd saulīte, tad tā vien gribas rokas ielikt zemītē. Nedaudz ir arī sapirktas sēklas, un vēl arī palikusi neliela rezervīte no iepriekšējiem gadiem.

Madoniete Ilze: – Pavasaris ir jūtams gan pēc garākas dienas, gan siltāka laika. Gājputni mūspusē vēl nav manīti, droši vien tie no siltajām zemēm vispirms ir atlidojuši uz Kurzemi.

Madoniete Ligita: – Pēc visa spriežot, pavasaris būs agrs. Paskatieties, sniegs kūst, arī laiks ir pavasarīgi silts, tā ka viss ir kārtībā. Brālis vakar bija aizbraucis zvejot uz Daugavpils pusi un teica, ka tur dzērves kliedzot kā trakas. Arī zosis, kā šorīt stāstīja pa radio, ir atgriezušās. Savukārt gulbji mūspusē jau dzīvo visu ziemu, tāpat pīles.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px