Naktī uz pirmdienu ugunsgrēkā nopostīta granulu ražotne Bērzaunes pagasta „Grantiņos", informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Nodegusī ražotne ir daļa no kokapstrādes kompleksa „Kokapstrādes grupa"; uz to VUGD izsaukumu saņēmis 8. februārī pēc pulksten 23.
– Kā informēja īpašnieks, tobrīd granulu ražošanas cehā atradās aptuveni 80 kubu skaidu un ap 60 tonnu gatavās produkcijas. Lai gan daudzviet plašsaziņas līdzekļos ir izskanējis, ka ēka izdega 1250 kvadrātmetru platībā, tā ir šīs ražotnes kopējā platība, bet izdega mazliet mazāk – ap 800 kvadrātmetru. Jebkurā gadījumā, šis granulu ražotnes cehs vairs nebūs izmantojams, tas būs jājauc nost. Ir arī dzirdēts, ka darbinieki satraukušies par savām darbavietām, tomēr, kā uz vietas uzzinājām, šo granulu ražotni uz maiņām apkalpo tikai viens operators, – pastāsta VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders.
Par iespējamajiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem viņš min ražošanas procesa specifiku, jo arī jau iepriekš ir bijuši izsaukumi uz konkrēto kokapstrādes uzņēmumu: – Granulu ražotnē ir liela putekļu un skaidu koncentrācija, tāpēc ražošanas procesā pietiek rasties kaut nelielai dzirkstelītei, kas ātri spēj izplatīties pa šahtām. Tāpēc noķert uguni ir ļoti grūti. Arī šajā gadījumā ugunsnelaime bija izcēlusies ļoti ātri, iespējams, rodoties īssavienojumam āmuru dzirnavās, kas strauji izplatījās. Ierodoties VUGD, ražotne jau dega ar atklātu liesmu un bija iebrukuši griesti.
Uz paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku izbrauca piecas ugunsdzēsēju mašīnas – no Cesvaines, Pļaviņām, Madonas un Ērgļiem – un ugunsdzēsēju kāpnes no Madonas. Māris Bulders atklāj: – Gan strādājām pie liesmu dzēšanas, gan cītīgi sargājām tuvējās ēkas, lai liesmas nepārmestos uz tām, jo ēkas cita no citas atrodas vien pāris metru attālumā. Ugunsdzēšanas darbos mazliet patraucēja lielais sals, jo naktī tas nokritās līdz pat -17 grādiem un sala ciet ūdens caurules. Bet ap pulksten 5 ugunsgrēks tika likvidēts. Laime nelaimē, ka tajā neviens cilvēks necieta.
SIA „Kokapstrādes grupa" īpašnieks un SIA „Latvāņi" direktors Laimonis Onzuls no komentāra laikrakstam „Stars" atteicās.