Gripa Latvijā uzņem apgriezienus. Saslimstība ar to ir reģistrēta visās vecuma grupās, bet visaugstākā saslimstība ir vecumā no 5 līdz 14 gadiem. – Kas jums palīdz izvairīties no saaukstēšanās un saslimšanas ar gripu – iedzimta stipra imunitāte, vitamīnu lietošana, veselīgs dzīvesveids vai varbūt izmantojat iespēju vakcinēties pret gripu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ņina: – Tāpat kā daudzi citi – ēdam ķiplokus, sīpolus, citronus utt. Es strādāju bērnudārzā, līdz ar to, dodoties pastaigās kopā ar bērniem, daudz uzturos svaigā gaisā, bet pret gripu nepotējos.
Sergejs no Praulienas: – Pagaidām neko īpaši nedaru, bet arī neslimoju. Protams, lietoju vitamīnus, tāpat ēdu sīpolus, ķiplokus. Pret gripu nepotējos, jo it kā nav tādas vajadzības, tik bieži jau es neslimoju.
Viorika no Dzelzavas: – Cenšamies daudz uzturēties svaigā gaisā, tāpat uzturā ziemas sezonā vairāk lietojam sīpolus, ķiplokus, bet pret gripu nepotējamies. Cenšamies domāt pozitīvi, jo arī pozitīvā enerģija stiprina imunitāti.
Madoniete Evija: – Es sportoju, nodarbojos ar vieglatlētiku un arī ziemā daudz uzturos svaigā gaisā – vakaros skrienu. Uzturā daudz lietoju dabiskos vitamīnus, kā, piemēram, ķiplokus, bet ar medu gan neesmu uz „tu", un arī pret gripu es nepotējos.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA