Svētdien, 1. februārī, pulksten 18 Madonas kultūras namā esam aicināti noskatīties Valmieras teātra izrādi „Taureņi ir brīvi".
Tā ir Leonarda Gerša luga, un ar šo izrādi jaunais režisors Reinis Suhanovs absolvēja studijas Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra režijas kursā.
Izrādes centrā ir divi jaunieši, kas kopā vēlas kliedēt savu vientulību, nerēķinoties ar izcelsmes, raksturu un nākotnes nodomu atšķirībām. Kopā ar R. Suhanovu radošajā komandā strādājis scenogrāfs Rudolfs Bekičs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Emīls Zilberts, gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis. Lomās: aktieri Mārtiņš Meiers, Rūta Dišlere, Dace Eversa un Kārlis Neimanis.
Lugas darbība notiek pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās, kad par lielu sabiedrisku spēku ir kļuvusi jauniešu kontrkultūra. Dons ir atbrīvojies no savas labās, bet valdonīgās mātes rūpēm un no bagātas savrupmājas pārcēlies uz Ņujorkas bohēmas un imigrantu rajonu, lai nodotos mūzikai. Iepazīšanās ar kaimiņu meiteni Džilu atklāj viņam nebijušu izjūtu pasauli, sniedz jaunu spēku, bet sagādā arī sāpes. Un ļauj sarakstīt dziesmu par taureņiem.