Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

No februāra jārēķinās ar gandrīz dubultu samaksu

BAIBA MIGLONE

Autors • 19.01.2015.

Burtu lielums

Turpmāk, braucot uz Rīgu un tur pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, būs nepieciešams biezāks maciņš. No februāra brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā maksās ne vairs 0,60 eiro, bet gan 1,15 eiro.

Kā aģentūru BNS informē Rīgas dome, tai nav izdevies vienoties ar valdību par galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanu, kā arī to, ka tiek traucēts piemērot atšķirīgas biļešu cenas rīdziniekiem un nerīdziniekiem, un līdz ar to no šā gada 1. februāra stāsies spēkā jauni braukšanas tarifi Rīgas sabiedriskajā transportā. Rīgas domei nav iespēju turpināt līdzšinējā apmērā kompensēt pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme" izmaksas, nodrošinot biļešu cenas 60 centu apmērā gan tiem, kuri maksā nodokļus Rīgā, gan tiem, kuri maksā nodokļus citās pašvaldībās. Tādējādi no 1. februāra brauciena cena galvaspilsētas sabiedriskajā transportā tiks pielīdzināta „Rīgas satiksmes" pašlaik aprēķinātajai pasažiera pārvadājuma pašizmaksai, kas, ņemot vērā gan prognozēto pārvadājamo pasažieru skaitu, gan dažādu resursu cenu izmaiņas (degvielas, elektroenerģijas cenu kritums u. c.), ir 1,175 eiro.
Galvaspilsētā gan tikšot saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām grupām – noteiktas jaunas atlaides, saglabājot tām esošās biļešu cenas (60 centu par braucienu). Nestrādājošie pensionāri, skolēni, visu grupu invalīdi arī turpmāk Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, tāpat skolotājiem, pilna laika studentiem, daudzbērnu ģimenēm u. c. pasažieru kategorijām, kurām ir tiesības saņemt atlaides, braukšanas maksa nemainīsies un paliks 2014. gada līmenī. Tāpat strādājošie pensionāri saņems braukšanas maksas atlaidi, kas ļaus viņiem saglabāt līdzšinējo viena brauciena cenu.
Vienlaikus tiks piešķirta jauna atlaide nepilna laika studentiem, kas turpmāk saņems tādu pašu atlaidi kā pilna laika studenti, proti, par braucienu maksās 30 centu. Pašvaldība turpinās dotēt abonementu biļešu cenas „Rīgas satiksmes" pastāvīgajiem klientiem, tādējādi tarifi tiks palielināti piesardzīgi. Piemēram, dārgākajai mēnešbiļetei (visiem transporta veidiem, visiem maršrutiem, visām mēneša dienām) cena palielināsies par 25% – no 40 eiro līdz 50 eiro.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px