„Stars" jau rakstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija ar šā gada 1.
septembri plāno likvidēt Ērgļu Profesionālo vidusskolu, to pievienojot
Priekuļu tehnikumam.
Savu viedokli par gaidāmajām pārmaiņām lūdzām izteikt Ērgļu Profesionālās vidusskolas direktoru Andri Spaili.
– Ir jāsaprot, ka reforma mūsu skolu nav iecerējusi likvidēt, tas ir Izglītības un zinātnes ministrijas un Ministru kabineta projekts, jo citādāk skolu nevar pievienot, ja kaut ko statusā nemaina, nelikvidē, -komentēja Ērgļu Profesionālās vidusskolas direktors. – Īstenībā mūsu skola paliks savā līdzšinējā vietā, tā funkcionēs ar visām programmām un visiem tās cilvēkiem. Tikai ar 1. septembri Ērgļos būs nevis Ērgļu Profesionālā vidusskola, kā līdz šim, bet Priekuļu tehnikums ar filiāli Ērgļos.
Jautāts, kā vērtē reformu un vai tā sniegs ietaupījumu, Andris Spaile atbildēja: – Par šo reformu neesmu ne priecīgs, ne apbēdināts, bet tā rada jaunu izaicinājumu. Ietaupījums varētu būt metodiskās un finanšu vadības apvienojumā, lai gan lielu ietaupījumu šai reformā nesaskatu. Katrā ziņā man Priekuļu tehnikumam būs jāsniedz savi priekšlikumi, kādu redzu skolas nākamo vadību un struktūru. Tehnikuma administrācija lems, kas skolas filiālei ar bāzes vietu būs kopīgs, kas – atšķirīgs. Paredzu, ka vieglāka dzīve Ērgļos nekļūs, būs jāstrādā un jādomā, kā uzņemt vairāk audzēkņu, kā saglabāt uzņemto skaitu, un darbs skolā būs tikpat atbildīgs. Izglītības iestādē darbu turpinās līdzšinējās programmas, iespējams, atvērsies arī kāda jauna, un tas būs kopīgs darbs ar mācību centru. Pievienojot skolu tehnikumam, tiks paplašināts piedāvāto izglītības programmu, tostarp pieaugušo izglītības un tālmācības programmu, skaits un atbilstīgi uzlabota materiāli tehniskā bāze tehnikuma mācību vietā Ērgļos. Tādējādi tiks saglabāta pieejamība kvalitatīvai izglītībai reģionā un nodrošināta skolas kā tehnikuma mācību īstenošanas vietas pastāvēšana.
Uz vaicājumu, vai profesionālo skolu direktori Latvijā ir izteikuši savu attieksmi par gaidāmo reformu, Ērgļu Profesionālās vidusskolas direktors neslēpa: – Katrā ziņā es iestājos par profesionālās izglītības reformu, nevis par šāda veida reformu, kādu mums piedāvā ministrija. Komunikācijas ziņā, izskaidrošanas ziņā un daudzos citos jautājumos redzu šīs reformas nepilnības.
Ērgļu novada pašvaldība arī ir lēmusi atbalstīt skolas pievienošanu Priekuļu tehnikumam, bet kopumā visā iepriekšējā laika periodā tai nav bijis intereses par vienotu novada izglītības koncepciju, kurā tiktu iekļauta arī profesionālā izglītība.
Skolai šis ir optimālākais attīstības modelis un iespēja turpmākajā finanšu plānošanas periodā piesaistīt līdzekļus mācību programmu modernizēšanai un telpu renovācijai. Aicinu sekot līdzi visām pārmaiņām, turpmākai attīstībai un piedāvātajām mācību programmām skolas mājas lapā www.ergliarods.lv.