Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sākumskolas audzēkņu sadziedāšanās

INESE ELSIŅA

Autors • 13.01.2015.

Sākumskolas audzēkņu sadziedāšanās
Burtu lielums

9. janvārī Madonas kultūras namā uz starpnovadu skolu 2.-4. klašu koru koncertu „Kādu spēli spēlēsim?" pulcējās Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novada koru dziedātāji.

Līdzās koristiem koncertā uzstājās Madonas kultūras nama mūsdienu deju grupas „Aliens" divi sastāvi (vadītāja Ināra Cakule) un Madonas bērnu un jauniešu centra teātra studijas „IemīlēTS" aktieri (vadītāja Nadežda Niedrīte).

Koru repertuārā galvenokārt izskanēja populārās un tautā iemīļotās Jāņa Petera un Ivara Vīgnera dziesmas par sunīti Pifu, kas tapušas tālajā 1984. gadā. Tās papildināja teātra studijas spēlētās ainiņas no grāmatas „Pifa piedzīvojumi".
Tā kā šo klašu grupas audzēkņi uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem netiek aicināti, svarīgi nākamajiem Dziesmu svētku dalībniekiem ar skaistu koncertu (un ballīti pēc tā) dot iedvesmu sūrajam mēģinājumu darbam, ļaujot dziedātājiem apgūt sev tīkamu repertuāru un pamazām iesaistoties kordziedāšanas tradīcijā un skatuves kultūrā.
Emociju cauraustajā koncertā, kam nosaukumā tika likts jautājums „Kādu spēli spēlēsim?", uzstājās Madonas pilsētas 2. vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Anita Melnupa), Cesvaines vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Lāsma Kausa), Madonas pilsētas 1. vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Ija Voiniča), Varakļānu vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Ārija Tumane), Lubānas vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Silvija Bērziņa), Bērzaunes pamatskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Ināra Stepāne) un Ērgļu vidusskolas 2.-4. klašu koris (diriģente Mārīte Kovaļevska).
To, ka pēc koncerta bērni jutās priecīgi izspēlējušies un pacilātā garastāvoklī, noskaidroju sarunā ar viņiem pašiem.
– Mācos Cesvaines vidusskolas 4. klasē, Madonas kultūras namā uzstājos otro reizi, – pēc pasākuma lielajā zālē „Staram" atzina Cesvaines kora dalībniece Meldra Krasta. – Šodienas koncerts bija lielisks, mēs visi bijām labi pastrādājuši. Repertuāru sākām mācīties jau rudenī. Cesvaines skolas kora diriģente Lāsma ir ļoti forša. Viņa reizēm ir arī stingra, mēģinājumos tiem, kas pļāpā, aizrāda. Es korī dziedu otro balsi, šodienas koncertā – pirmo. Kopumā Cesvaines korī mēs esam divdesmit deviņi dziedātāji, uz kori visi nākam ar prieku. Vispirms iedziedamies un tad ķeramies pie dziesmu repertuāra. Dziesmas par Pifu, ko iestudējām šajā sezonā, dzirdēju pirmo reizi, un man tās patika. Vislabāk pasākumā patika teātra uzvedums, īpaši jau sunītis Pifs, mazais puika Dudū un runcis Herkuless. Ir labi, ka koncertam ir vairākas sastāvdaļas, ne tikai dziesmas, bet arī dejas un teātris. Es pati brīvajā laikā arī esmu spēlējusi teātri, vēl eju mākslas skolā un mūzikas skolā mācos klavieres. Gribētos kādreiz aizbraukt uz Dziesmu svētkiem Rīgā, mana māsa jau tajos ir piedalījusies. Lai tiktu uz šādiem svētkiem, korim ir daudz jāstrādā un labi sevi jāparāda skatē. Jaunajā gadā visiem novēlu, lai izdodas iecerētais un lai bērni klausa savus skolotājus.
Lubānas vidusskolas 2.-4. klašu kora dalībnieks Rūdolfs Galss laikrakstam atklāja, ka arī viņam koncerta programma ļoti patika. – Vienīgi pēdējā dziesmā mēs nodziedājām nedaudz sliktāk, nekā varējām un kā izdevās nodziedāt mēģinājumā, – piebilda Rūdolfs. Viņš akcentēja, ka uz kora mēģinājumiem iet ar prieku, lai gan dažreiz izvēlētos arī ko citu. „Parasti man labāk patīk sporta treniņi, bet kori tāpēc nekavēju. Kora diriģente vienmēr mums cenšas iemācīt to labāko, domā, kā mums skanīgāk nodziedāt, un to arī māca. Pifa dziesmas sākām dziedāt oktobrī, novembrī. Tas bija pagrūts uzdevums šīs dziesmas iemācīties visam kopkorim."
Vaicāts par koncerta virsotnēm, lubānietis teica: – Zālē varēja būt vairāk skatītāju, jo koncerts bija ļoti labs. Visvairāk man patika teātra priekšnesums, tieši sunīša Pifa un kaķa Herkulesa nedarbi. No dziesmām visforšākās bija dziesmiņa „Āzis" un dziesma par Ziemassvētkiem. Arī mājās pie eglītes Ziemassvētkos dziedāju dziesmu par Laimes lāci, ko mācījāmies korī. Tas liecina, ka iemācītās kora dziesmas noder arī kur citur.
Tā kā nākamajā klašu grupā koru dziedātāji varēs pretendēt uz piedalīšanos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, Rūdolfam no Lubānas vaicāju, vai viņš to vēlētos. – Uz šiem svētkiem aizbraukt jau varētu, gribētos iepazīt Rīgu, nedaudz patrakot un arī padziedāt, – dziļdomīgi atzina dziedātājs. – Domāju, ja labi iemācītos repertuāru, skatē mūsu koris izturētu. Kora mēģinājumi mums ir divas reizes nedēļā, pirms uzstāšanās dziedam pat trīsreiz nedēļā. Svētkos uzstājamies arī savā skolā, dziedam dažādas dziesmas. Visiem citiem vēlu, lai labi mācās un lai viss visiem izdodas.

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px