Ugunsgrēkā Varakļānos naktī uz 10. janvāri gājusi bojā 92 gadus veca sieviete, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
VUGD Madonas daļas komandieris Māris Bulders atklāja, ka izsaukums uz ugunsnelaimi saņemts pulksten 1.32. – Dega divstāvu koka daudzdzīvokļu māja. Kad atbrauca ugunsdzēsēji glābēji, cilvēki no šīs mājas Miera ielā jau bija evakuējušies. Tomēr 2. stāvā mitinājās 92 gadus veca sieviete, kas dzīvoklī bija viena un kam bija grūtības pārvietoties. Diemžēl sieviete, visticamāk, dūmos nosmaka. Ugunsdzēsēji glābēji sirmgalvi iznesa ārā, un mediķi konstatēja viņas nāvi. Šī ir šogad pirmā ugunsnelaime ar tik traģisku rezultātu, kad bojā gājis cilvēks, – atklāja Māris Bulders.
Viņš pastāstīja, ka pēc sākotnējās apskates tiek pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlies kādā dzīvoklī, kur bijusi bojāta apkures iekārta. Māris Bulders piebilda: – Katru gadu tiek stāstīts, rakstīts, runājam ar iedzīvotājiem, bet tāpat krāsnis tiek pārkurinātas, tām ir bojājumi, nav iztīrīti dūmvadi, kas katru gadu obligāti būtu jāizdara. Tomēr statistika liecina, ka ziemā šo iemeslu dēļ izceļas vairāk ugunsgrēku; kopumā šādu notikumu skaits gadu gaitā nav būtiski mainījies vai mazinājies.
Ugunsgrēku Varakļānos, Miera ielā, izdevās likvidēt tikai rīta pusē – pēc pulksten 7. Privātmājai dega otrais stāvs un jumts 84 kvadrātmetru platībā.