– Vai jūs zināt, ka šovasar notiks Valsts prezidenta vēlēšanas, un vai, jūsuprāt, veikt šos pienākumus atkārtoti būtu jāuztic Andrim Bērziņam? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aldis no Mārcienas: – Manuprāt, Andrim Bērziņam varētu atkārtoti uzticēt veikt šos pienākumus. Ko tur katru reizi mainīt! It īpaši, ja ņem vērā, ka eksprezidenti pēc prezidentūras beigām arī ir jānodrošina ar automašīnām un lepniem dzīvokļiem. Andris Bērziņš uz to it kā nepretendē, bet visi pārējie – gan. Turklāt Andra Bērziņa
darbību vismaz es vērtēju diezgan pozitīvi, nav ne vainas.
Madoniete Marga: – Es domāju, ka prezidents tomēr būtu jāpamaina, neraugoties uz to, ka viņš savu darbu dara un uzticētās funkcijas pilda. Droši vien prezidents, tāpat kā līdz šim, būtu jāievēlē Saeimai. Pārdomāju arī otru iespēju, ka tas tiktu uzticēts tautai. Bet mēs jau redzam, kā mums ar tām vēlēšanām iet. Pašiem jau arī jābūt atbildīgiem par to, ko ievēlējam.
Intars no Vestienas: – Politikā es tik ļoti neiedziļinos, bet Valsts prezidenta darbība kā tāda man liekas diezgan mazsvarīga. Prezidentam ir diezgan maz pilnvaru, līdz ar to viņš vairāk ir tāds kā skatuves tēls. Iespējams, Andri Bērziņu arī varētu atkārtoti ievēlēt šajā amatā, bet es esmu par to, ka tomēr šai ziņā vajadzētu ko pamainīt.
Daiga no Meirāniem: – Pēc manām domām, mums ir vajadzīgs jauns prezidents – gados jaunāks, domājošāks, spilgtāks, enerģiskāks, tāds, kas vairāk domātu par cilvēkiem, it īpaši laukos; tāds, kurš būtu vairāk pamanāms un sadzirdams, kāda savulaik bija Vaira Vīķe-Freiberga. Es esmu par to, lai Valsts prezidentu vēlētu tauta.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA