3. un 4. janvārī Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Madshus Latvijas kausa izcīņas biatlonā 1. kārtas sacensības, kur Latvijas biatlonistiem lielu konkurenci sastādīja Lietuvas sportisti.
Piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku – biatlonisti no Cēsu, Alūksnes, Daugavpils, Talsu, Aizkraukles sporta skolām, Preiļiem, protams, no Madonas BJSS, kā arī
Anīkšķiem un Visaginas.
3. un 4. janvārī laiks bija vējains, ik pa laikam uznāca sniegputenis, tomēr biatlonisti ir rūdīti ļaudis, kas vienmēr ir formā.
Kā "Stars" jau rakstīja, 10 km sprinta distancē, pirmajā šaušanā pieļaujot vienu kļūdu, bet otrajā šaušanā kļūdoties trīs reizes, uzvarēja Soču Olimpisko spēļu distanču slēpotājs Arvis Liepiņš. Otrais palika Oskars Muižnieks, kas uzvarētājam
zaudēja 50,3 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Aleksandrs Patrijuks, atpaliekot
par 52 sekundēm. Andrejs Rastorgujevs Madonā nestartēja.
Latvijas kausa izcīņas 1. kārtas sacensībās svētdien, kad dalībnieki sacentās distancē ar masu startu, 12 km distancē pārāki bija Lietuvas biatlonisti, viņi aizņēma visu goda pjedestālu. Uzvarēja Tomass Kaukenas.
No Madonas BJSS biatlonistiem sprintā C grupā 3. vietu izcīnīja Ilvars Bisenieks, labi rezultāti – Jēkabam Putniņam, no meitenēm 2. vieta – Elizabetei Paurai. Masu
startā C grupā 3. vieta – Karīnai Narkovskai, Elizabetei Paurai – 4. vieta, bet no Latvijas biatlonistēm viņas bija labākās. 6 km sprintā juniorēm bez konkurences uzvarēja Daija Līva Aivare. Biatlona trenere Aira Bērziņa vērtēja, ka īpaši C grupā
visi dalībnieki cīnījās ļoti labi un uzteicami ir visi. Ar rezultātu protokolu
var iepazīties interneta vietnē www.smeceressils.lv.
Uzvarētājus apbalvoja Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka un viceprezidents Gundars Upenieks, sprinta sacensībās federāciju pārstāvēja arī Jānis Zupa un Gundega Redliha.
AGRA VECKALNIŅA foto