– Kā sagaidījāt Jaungadu, un vai jūs skars kāds no likuma grozījumiem – minimālās algas paaugstināšana līdz 360 eiro, algas nodokļa samazināšana par vienu procentpunktu, pacienta iemaksas samazināšana stacionārā no 13,52 līdz 10 eiro dienā utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Andris no Mārcienas: – Jauno gadu sagaidīju Jūrmalā. Valdības ieviestie jauninājumi pagaidām skars maz, jo esmu bezdarbnieks. Protams, tas ir pozitīvi, ka valdība kaut ko samazina, bet cenas jau tāpat visam iet uz augšu. Jaunajā gadā gribētu atrast kārtīgu darbu.
Sintija no Biksēres: – Jauno gadu sagaidījām tepat Madonas pilsētā – rāmi, bet ar spēlēm un rotaļām līdz rītam. No tālienes, neejot uz Saieta laukumu, arī skatījāmies salūtu. Tas bija feins, kaut arī lielākām raķetēm nedaudz traucēja migla. Priecē, ka jaunajā gadā par ārstēšanos slimnīcā tiek samazināta pacienta iemaksa un valdība domā arī par daudzbērnu ģimenēm.
Jānis no Dzelzavas: – Jaunais gads iesācies veiksmīgi. Gadumijā atbraucām uz Madonu un Saieta laukumā noskatījāmies skaisto salūtu. Mums tas ļoti patika, sevišķi skaists bija nobeigums. Valdības jaunos lēmumus, protams, vērtēju pozitīvi. Jaunajā gadā lai visiem ir veselība, darbs, miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts!
Inga no Aiviekstes: – Jauno gadu sagaidījām mājās ģimenes lokā – mierīgi, klusi. Valdības ieviestās izmaiņas, samazinot algas nodokli, un dažas citas skars minimāli, bet, protams, ir patīkamāk, ja nodokļu slogs tiek samazināts (lai arī tikai nedaudz), nevis palielināts.
Viedokļus uzklausīja ŽEŅA KOZLOVA