Ar labiem panākumiem sacensībās no Zviedrijas pirmā sniega nometnes atgriezušies Madonas jaunie slēpotāji Kitija Auziņa un Raimo Vīgants.
Latvijas jaunatnes izlases dalībnieki piedalījās mācību treniņnometnē un sacensībās distanču slēpošanā Brukvallarnā un Idrē, kas ir populāri slēpošanas centri Zviedrijā.
Nometne ilga no 14. novembra līdz 2. decembrim, un tajā piedalījās seši labākie Latvijas jaunie slēpotāji, viņu vidū – divi Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi – Kitija Auziņa un Raimo Vīgants. Nometnes galvenais uzdevums bija pēc iespējas labāk sagatavoties sezonai, jo priekšā ir ne tikai piedalīšanās nacionālajā čempionātā, bet arī atlase pasaules junioru un pieaugušo čempionātam un novada pārstāvniecība Latvijas Ziemas olimpiādē, kas marta sākumā paredzēta Siguldā.
Pēc divu nedēļu treniņiem uz sniega sportisti pārbaudīja savu sagatavotību sacensībās, kas notika slēpošanas un biatlona centrā Idrē, kur pieaugušo grupā piedalījās arī sportisti no Somijas, Itālijas, Lielbritānijas, Dānijas, Lietuvas, Īslandes, Norvēģijas, Austrālijas, Čehijas, Polijas un Luksemburgas.
Lielisku sniegumu divu dienu sacensībās parādīja talantīgais mūsu novada slēpotājs Raimo Vīgants, kas spēcīgā konkurencē abās dienās izcīnīja otro vietu.
Pirmajā dienā puišiem 15-16 g. vecuma grupā 4,6 km distancē brīvajā solī, sacenšoties ar 22 zviedriem, otro vietu izcīnīja Raimo Vīgants. Madonietis distanci veica ar rezultātu 10:44 un ieguva otro vietu, par 17 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja Aksela Aflodāla, bet ļoti daudz esot priekšā trešās vietas ieguvējam – 33 sekundes. A. Aflodāls šā gada martā Vasaloppet ietvaros notikušajās sacensībās bija tuvu uzvarētājam un ieguva otro vietu 9 km distancē, savukārt ceturtās un piektās vietas ieguvēji Idrē tajās sacensībās martā nebija divdesmitniekā, zaudējot Aflodālam vairāk nekā trīs minūtes.
Otrajā dienā tādā pašā distancē Raimo startēja jau aiz sava zināmā konkurenta, un informācija par zviedru sportista Aflodāla ātrumu tika ziņota viņam trasē. Distances pirmajā daļā Raimo konkurentam zaudēja 5 sekundes. Distances otrajā daļā mūsu sportists tempu kāpināja, bet finišā tomēr tika zaudētas nepilnas 2 sekundes. Raimo pēc finiša teica, ka trasē grūtības sagādāja citu konkurentu apdzīšana, bet Aflodāls startēja pirmais, līdz ar to konkurenti visi bija aiz muguras. Aprunājoties ar zviedru sportistu, tika noskaidrots, ka Aksels slēpo jau gandrīz mēnesi un ir krietni vairāk pavadījis laika uz sniega, kas, domājams, ir arī viņam veicinājis uzvaru abās sacensību dienās.
Atzīstami slēpoja arī Kitija Auziņa. Pirmajā dienā 1,3 km sprinta distancē brīvajā solī Kitija kvalificējās izslēgšanas braucieniem, izcīnot 29. vietu. Kitija, kas no kvalifikācijas uzvarētājas Molīnas, kura vienreiz Pasaules kausā sprintā ir bijusi 30. vietā, atpalika 24,59 sekundes. Kitija ar iegūtajiem 228 FIS punktiem uzrādīja savu otro labāko rezultātu sprintā. Viņa piedalījās ceturtdaļfinālā, bet savā braucienā bija ļoti tālu līdz iekļūšanai pusfinālā.
Otrajā dienā 6 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu Kitija Auziņa ierindojās 47. vietā. Neraugoties uz to, ka šādā distancē Kitija uzvarētājai un šogad Pasaules kausa posmā Lahti piecdesmitniekā iekļuvušajai Elīnai Molīnai no Zviedrijas zaudēja (3:05), madoniete ar iegūtajiem 194 FIS punktiem uzrādīja līdz šim savu labāko rezultātu.
Gaidām jaunos slēpotājus "Smeceres sila" bāzē un mūsu sportistu atbalstītājus sacensībās!
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva