Labklājības ministrija (LM) ziņoja, ka 24. novembrī Madonas pilsētas 1. vidusskolā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti pārbaudījuši bērnu tiesību ievērošanu.
Jautāta, vai pārbaude bijusi plānveida vai reaģēts uz kādu iesniegumu, LM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka atbildēja: – Bija saņemts fiziskas personas iesniegums, kas arī tika pārbaudīts. Sūdzība bija saistīta ar vienaudžu konfliktsituācijām skolā, 3. klasē. Skolai uzdoti vairāki uzdevumi un ieteikumi situācijas uzlabošanai izglītības iestādē.
Jāsecina, ka iesniegumi par konfliktsituācijām un iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem VBTAI ir visai ierasti, jo mēnesī speciālisti dodas uz vairākām iestādēm veikt gan plānveida pārbaudes, gan pārbaudes, reaģējot uz sūdzībām.
Autore: LAURA KOVTUNA