Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: grāmatu lasīšana

Redakcija

Autors • 26.11.2014.

Burtu lielums

Pirmoreiz „Lielās lasīšanas" balsojumā ir noskaidrota iemīļotākā grāmata Latvijā. Par to tika atzīta Kārļa Skalbes 1913. gadā uzrakstītā pasaka „Kaķīša dzirnavas". „Lielās lasīšanas" balsojumā kopš 19. janvāra iesaistījās teju 40 000 lasītāju. Sākotnēji tika izveidots mīļāko grāmatu „Top 100", pēc tam „Top 21", no kurām ar interneta balsojuma palīdzību tika izveidots iemīļotāko grāmatu „Top 5", par kurām tad arī tiešraidē notika balsojums LTV1.- Vai jūs lasāt grāmatas un vai esat lasījuši arī par iemīļotāko grāmatu atzīto „Kaķīša dzirnavas"? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Gunta no Kalsnavas: – Es strādāju bibliotēkā un, protams, lasu daudz grāmatu. Piedalījos arī „Lielās lasīšanas" akcijā, balsoju par klasiku. Attiecībā uz „Kaķīša dzirnavām" es nevaru teikt, ka mūsu bibliotēkā tā ir grāmata, kuru bērni lasītu visvairāk.

Madonietis Renāts: – Pašu grāmatu neesmu lasījis, bet esmu redzējis multiplikācijas filmu „Kaķīša dzirnavas". Kādreiz es lasīju diezgan daudz, bet tagad vairs ne, jo lielu laiku prasa mācības. Man vairāk patīk dažādi detektīvstāsti, pārsvarā ārzemju autoru darbi.

Madonietis Mārtiņš: – Es nepiederu pie tiem, kuri aizraujas ar grāmatu lasīšanu. Arī balsojumā par iemīļotāko grāmatu Latvijā nepiedalījos, bet „Kaķīša dzirnavas" esmu lasījis.

Madoniete Sindija: – Man nepatīk lasīt biezas grāmatas, tas prasa daudz laika, bet tā es grāmatas šad tad palasu un, protams, pirmām kārtām tās, kas iekļautas skolas programmā. Arī „Kaķīša dzirnavas" esmu lasījusi.

Madoniete Rasa: – Man patīk mūsdienu literatūra. Izlasu arī tās grāmatas, kuras iesaka draugi. „Kaķīša dzirnavas" esmu lasījusi, man šī pasaka patīk, vienīgi beigas un dažas citas vietas tajā ir tādas bēdīgas.

Madoniete Kristīne: – Ar grāmatu lasīšanu neaizraujos, lasu pārsvarā tikai tās, kas vajadzīgas skolā. „Kaķīša dzirnavas" esmu lasījusi un esmu redzējusi arī multiplikācijas filmu, bet šī pasaka ir vairāk domāta bērniem.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px