Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Draudzīgā aicinājuma fonds apkopo skolu reitinga rezultātus, nosakot labākās skolas Latvijā.
Draudzīgā aicinājuma fonds veido divus skolu reitingus: Draudzīgā aicinājuma skolu reitings – pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem un Draudzīgā aicinājuma balvas reitings – pēc skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu valsts olimpiādēs un konkursos. Vērtēšana notiek pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos. Vērtē skolēnu sniegumu latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinātnēs (bioloģijā, fizikā, ķīmijā) un vēsturē, kā arī skolas kopvērtējumā.
Skolas vērtē četrās nominācijās, atbilstoši to objektīvajām iespējām: ģimnāzijas (tajā skaitā arī valsts ģimnāzijas); pilsētu vidusskolas; lauku vidusskolas; specializētās skolas (tehnikumi, arodvidusskolas, mūzikas skolas).
14. novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs tika pasniegtas Draudzīgā aicinājuma fonda un Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas veidotā Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga balvas. Pilsētu ģimnāziju grupā 2013./2014. mācību gadā 2. vietu ieguva mūsējie – Madonas Valsts ģimnāzija. Katrā nominācijā tika apbalvotas sešas labākās skolas. Pati labākā mācību iestāde saņēma galveno balvu –
metālā izstrādāto „Pūci", pārējās skolas saņēma grāmatu ar visiem rezultātiem un diplomu. Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece apbalvojumu saņēma no bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera.
Pasākumā piedalījās arī Ērgļu vidusskola, kam lauku vidusskolu grupā ir ļoti labi rezultāti atsevišķos mācību priekšmetos (1. vieta – dabaszinībās, 2. vieta – vēsturē). Līdzīgi kā kopvērtējumā arī atsevišķos mācību priekšmetos apbalvo sešas labākās skolas. Labākā skola saņēma galveno balvu – metālā izstrādāto mazo „Pūci". Visas skolas saņēma grāmatu ar rezultātiem un diplomu.
Autore: INESE ELSIŅA