19. novembrī pulksten 12, dienu pēc valsts svētkiem, aicinām seniorus uz ikmēneša tikšanos pasākumu ciklā „Dzīves un mākslas krāsās".
Atbilstoši šī mēneša noskaņojumam, arī mēs pievērsīsimies valsts svētku tēmai. Šoreiz muzeja vadošais pētnieks Indulis Zvirgzdiņš pastāstīs un parādīs fotogrāfijas un dokumentus par mūsu novadnieku, šā mēneša jubilāru ģenerāli Jāni Ezeriņu. Šogad atzīmējam J. Ezeriņa 120 gadu jubileju, un tādēļ šajā tikšanās reizē muzejā viesosies ģenerāļa meita Benita Tauriņa. Pasākuma ietvaros aplūkosim arī sagatavoto izstādi „Jānis Ezeriņš (17.11.1894. Praulienas pag.-16.03.1944. Kotlasa, Arhangeļskas apg., PSRS) – ģenerālis, apbalvots ar Lāčplēša Kara ordeni (3., 2. šķ.), Triju Zvaigžņu ordeni (2., 3. šķ.) u. c.".
Otrajā tikšanās daļā apskatīsimies un ieklausīsimies stāstījumā par 7. novembrī atvērto izstādi „Grāmatas no muzeja krājuma (18.-19. gs.)". Noslēgumā varēsim apskatīties izstādes „Leo Kokle – „Atkušņa" romantiķis" un „Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam – 70". Uz tikšanos Madonas muzejā!
Autore: ZANE GRĪNVALDE, muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja