10. novembrī pulksten 18 Cesvaines domes zālē tiks atklāta Kusas pamatskolas direktora, gleznotāja Agra Sāra darbu izstāde.
10. novembrī pulksten 18 Cesvaines domes zālē tiks atklāta Kusas pamatskolas direktora, gleznotāja Agra Sāra darbu izstāde.
Izstādei dots nosaukums „Kādas Dzintara tautas hronika", un tajā attēlots stāsts par mums pašiem.
– „Kādas Dzintara tautas hronika" ir nepabeigts neliela formāta eļļas gleznu cikls, kura pirmie septiņi darbi tapuši 2000. gadā, – stāsta mākslinieks Agris Sārs. – Tad šie darbi bija izlikti Madonas muzeja izstāžu zālēs, novada mākslinieku pavasara izstādē. Tā paša gada decembrī viena no gleznām („Kādas Dzintara tautas hronika III") aizceļoja uz Vidzemes novada glezniecības konkursu – izstādi „Gaismas pieskāriens" Valmierā.
Ar pārtraukumiem pie izvēlētās tematiskās ieceres esmu atgriezies vairākas reizes. Darbiem ir vienota stilistika, krāsu gamma, noformējums. Gleznām ir viens nosaukums, atšķiras tikai hronoloģiskā secībā piešķirtie kārtas numuri – kā lappuses vienā lielā grāmatā. Vienojošs caurviju motīvs visās gleznās ir primitīvi atveidotas cilvēciņu figūras. Tas ir vispārināts skatījums uz cilvēku kā mazu sīkbūtni dabas procesos. Lietojot nosacītas metaforas un arī konkrētākus tēlus, esmu attēlojis savas pārdomas par dzīves norisēm. Dominējošā izjūta – viegla smeldze par to, ka visi esam šeit ciemiņi uz laiku. To nevar mainīt, bet mēs varam palīdzēt cits citam un varam piepildīt šo laiku ar kaut ko jēgpilnu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.11.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā krājuma