Rīgā līdz 2021. gada 18. novembrim tiks uzcelts Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs.
30. oktobrī kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes locekļi Ināra un Boriss Teterevi, Ernests Bernis un Oļegs Fiļs parakstīja nodomu protokolu par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības ieceres īstenošanu.
Līdz 2021. gada 18. novembrim Latvijas Laikmetīgās mākslas fonds par dibinātāju un fonda piesaistīto personu finanšu līdzekļiem partnerībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju īstenos Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecību, nodrošinās muzeja darbību, pārvaldību un attīstību, tostarp krājuma veidošanu, uzturēšanu un papildināšanu. Muzejs būs atvērts un pieejams sabiedrībai. Plānots, ka fonda dibinātāji muzeja būvniecībai nodrošinās nepieciešamo finansējumu 30 miljonu eiro apmērā.
Autore: INESE ELSIŅA