Tuvojoties ziemai, aktīvāki kļuvuši vīrusi, tādēļ vaicājām, vai arī Madonas slimnīcā nav izjustas aukstā laika radītās sekas.
– Pacientu ir nedaudz vairāk, nekā vasarā, taču šobrīd nevar runāt par lielu pacēlumu saistībā ar vīrussaslimšanām. Tiek prognozēts, ka gripas saasinājums visā valstī varētu būt janvāra otrajā pusē. Tie, kas vakcinējas, varētu laikus par to sākt domāt. Jāatzīst, ka stacionārā nonāk pacienti, kuri saslimuši smagākā formā, pārsvarā vīrusinfekcijas cilvēki izslimo mājās, – uzsvēra SIA „Madonas slimnīca" medicīniskā direktore.
Pagaidām nav bijis arī gadījumu, kad gūti apsaldējumi.
– Ir bijis pa kādam gadījumam ar kopējo ķermeņa atdzišanu, taču tie nav bijuši smagi. Acīmredzot šie cilvēki laicīgi tiek pamanīti un atvesti pie mums. Ik pa laikam policija kādu uz ielas gulošu atrod un ieved. Bieži vien šo gulēšanu ir izraisījusi alkohola lietošana. Cilvēki, kam būtu konstatēta ķermeņa atdzišana, no mājām pagaidām nav ievesti. Šai ziņā lielākā riska grupa ir vientuļie cilvēki. Ja ar viņiem gadās kāda nelaime un tie nonāk bezpalīdzīgā stāvoklī, bieži vien nav neviena, kas tos laikus atrod. Šādos gadījumos gan šo cilvēku tuviniekiem, gan kaimiņiem vajadzētu izrādīt vairāk uzmanības un ik pa laikam sazināties ar vientuļajiem cilvēkiem. Mūsdienās teju vai katram ir mobilais tālrunis un nesagādā problēmas piezvanīt un noskaidrot, vai ar šo pazīstamo cilvēku viss ir kārtībā, – norādīja Astrīda Svilāne.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS