– Kā jūtaties pēc kārtējās pulksteņa grozīšanas un pārejas uz ziemas laiku, un kurš laiks – ziemas vai vasaras – jums patīk labāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sarmīte no Sarkaņiem: – Man nepatīk pulksteņa grozīšana, bet, strādājot Anglijā, tas nav tik svarīgi. Daudz grūtāk ir pierast pie klimata pārmaiņām, uz tā fona pulksteņa rādītāju pagriešana par stundu atpakaļ vai uz priekšu tāds sīkums vien ir. Klimats Anglijā ir gan mitrāks, gan vējaināks. Nupat uz divām nedēļām esmu atbraukusi uz Latviju.
Irēna no Liezēres: – Es jūtos labi, nav nekādas vainas. Grūtāk ir pavasarī, kad pulksteņa rādītāji tiek pagriezti stundu uz priekšu un jāceļas agrāk, bet arī tas mani neskar, jo uz darbu nav jāiet un nav kur steigties. Bērniem gan ir piemērotāks ziemas laiks – var labāk izgulēties, ir vieglāk pamosties un bez liekas nervozēšanas laikus paspēt uz skolu vai bērnudārzu.
Madoniete Aleksandra: – Man nepatīk ne tā pulksteņa grozīšana, ne arī ziemas laiks. Man labāk patiktu, ja mēs visu laiku dzīvotu pēc vasaras laika – celtos stundu agrāk, nevis vēlāk. Vienreiz pavasarī pulksteņa rādītājus vajadzētu pagriezt par stundu uz priekšu un pie tā arī palikt. Vismaz es esmu par to.
Viktors no Valmieras puses: – Tas, protams, traucē. Es tam neredzu jēgu. Nevienam taču netiek liegts celties stundu agrāk vai vēlāk, bet tāpēc nav jāliek visiem tā darīt. Droši vien vajadzētu palikt pie vasaras laika, lai vakaros ilgāk būtu gaišs. Vienreiz vajadzētu pulksteni pavasarī pagriezt par stundu uz priekšu un vairs nemainīt. Pēc tam, kad ir pierasts pie viena laika, katram jau darbojas iekšējais pulkstenis.
Imants no Praulienas: – Esmu pamanījis, ka tagad no rītiem ir gaišāks un vakaros ātrāk paliek tumšāks. Manuprāt, pulksteni nevajag aiztikt, tā tikai cilvēkiem tiek jaukta galva. Nav taču starpības, ko rāda pulkstenis – 14.00, 16.00 vai 17.00, katram tāpat ir jāierodas norunātajā laikā. Es nezinu, kam tas vispār ir izdevīgi. Sākumā to mēģināja pamatot, ka ieguvējas ir rūpnīcas, citi ražotāji, kuri patērē daudz elektroenerģijas, utt. Bet cilvēkam ir savs dabiskais bioritms un pie tā būtu jāpieturas.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA