Jau iepriekš esam informējuši, ka 2015. gada 1. janvārī tiks atvērts elektroenerģijas tirgus visām mājsaimniecībām. Atvērta elektroenerģijas tirgus apstākļos vairs nepastāvēs regulēti elektroenerģijas tarifi, bet lietotāji varēs izvēlēties savam elektroenerģijas patēriņam atbilstošāko elektroenerģijas tirdzniecības piedāvājumu.
Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena skaidro: „Tas nozīmē, ka līdz šim pastāvošais Starta tarifs un Pamata tarifs vairs neeksistēs, bet gan elektroenerģijas cenu noteiks mājsaimniecības un tirgotāja vienošanās. Savukārt, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī daudzbērnu ģimenēm tiks sniegts atbalsts 100 un 300 kilovatstundu/mēnesī apmērā par cenu, kas ir pašreizējā Starta tarifa apmērā."
Viņa uzsver, ka tādējādi tiekot radīti priekšnoteikumi konkurencei starp tirgotājiem, kas nodrošinās labāku pakalpojuma kvalitāti un lielākas izvēles iespējas elektroenerģijas lietotājiem. Ir pamats uzskatīt, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana Latvijā stiprinās Eiropas Savienības vienoto elektroenerģijas tirgu, ļaujot Latvijas komersantiem strādāt ārvalstu tirgos un ārvalstu komersantiem attīstīt uzņēmējdarbību Latvijā, tādējādi palielinot Latvijas elektroenerģijas piegādes drošību un enerģētisko neatkarību nākotnē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA