– Kurām partijām, jūsuprāt, vajadzētu veidot jauno valdību, un vai premjera pienākumi atkārtoti būtu jāuztic Laimdotai Straujumai? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Kusas: – Es domāju, ka jaunā valdība būtu jāveido esošajai koalīcijai. To varbūt vēl varētu paplašināt, pieaicinot Latvijas Reģionu apvienību, bet tikai ne Sudrabu. Premjera pienākumus atkārtoti varētu uzticēt Laimdotai Straujumai, kaut gan es esmu par to, lai jauno valdību vadītu Lembergs. Viņš kā saimniecisks vadītājs spētu Latviju vairāk pacelt nekā pārējie iespējamie premjera amata kandidāti. 12. Saeimas vēlēšanu rezultāti kopumā mani apmierina.
Madoniete Inta: – Manuprāt, tas būtu jādara visām Saeimā ievēlētajām partijām, tai skaitā Ingunas Sudrabas „No sirds Latvijai" ieskaitot, bet izņemot, protams, „Saskaņu". Vienreiz vajadzētu sanākt visiem kopā, lai valdībā un arī tautas dzīvē kaut kas mainītos. Vajadzētu vairāk domāt par cilvēkiem, nevis savu kabatu. Es, piemēram, šodien atnāku uz tirgu un neko nevaru nopirkt, jo kādas mums ir pensijas! Arī par to, kam uzticēt premjera pienākumus, vajadzētu vēl padomāt un nopietni izvērtēt.
Madoniete Indra: – Vēlēšanās piedalījos, un vēlēšanu rezultāti ir apmēram tādi, kādus tos varēja prognozēt. Vienīgais pārsteigums ir cilvēku idiotisms, liekot plusiņus Kaimiņam un izvirzot to no pēdējās, 35., vietas uz pirmo vietu sarakstā. Ja starp „ļaunumiem" jāizvēlas mazākais, tad Straujumas iespējamā nominēšana premjera amatam nav sliktākais variants.
Madoniete Nadja: – Neko sliktu par Laimdotu Straujumu kā premjeri nevaru teikt, bet arī nezinu, vai valdības veidošanu viņai vajadzētu uzticēt atkārtoti.
Barkavietis Oskars: – Es domāju, ka valdības veidošana būtu jāuztic Laimdotai Straujumai un varētu mēģināt tajā iesaistīt arī Mārtiņa Bondara vadīto Latvijas Reģionu apvienību. Jaunajai valdībai novēlu izturību un rīcībspēju.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA