Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas muzejs atzīmē 70

Redakcija

Autors • 24.09.2014.

Madonas muzejs atzīmē 70
Burtu lielums

Aizvadītajā piektdienā (dienu ātrāk par vēsturisko jubileju 20. septembrī) savu septiņdesmitgadi svinēja Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs.

Muzeja direktore Līvija Zepa, atklājot sarīkojumu, uzsvēra, ka septiņdesmit gadu cilvēka mūžā ir daudz, bet muzeja mūžā tas ir īss laiks, kaut paveikts ir ļoti daudz. – Muzejā ar saviem stāstiem ir ienākušas neskaitāmas lietas, un šīs lietas ir kā aktieri, kas gaida katra savu uzstāšanos, – vēstīja direktore. – Muzeju veido cilvēki –
tā darbinieki, tāpēc uz pasākumu esam aicinājuši esošos un bijušos kolēģus, arī Vidzemes muzeju pārstāvjus.
Direktore piebilda, ka muzeja jubileja veidota kā darba svētki ar konferenci, jauna izdevuma atvēršanu, izstādi un atmiņu stundu.
Ievadvārdos Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atzina, ka Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs visos laikos ir gozējies atzinības saulītē. „Lai cik grūti laiki kādreiz ir bijuši, muzejs ir saglabājis savu formātu, te strādā zinātniskie darbinieki, muzejam ir lieliskas telpas, un pat reformu laiki nav ietekmējuši muzeja darbību. Tas nozīmē, ka lēmēji saprot – kultūras mantojums un izglītība ir atbalstāmi un muzejam ir nākotne." Priekšsēdētājs atgādināja, ka rajona pašvaldība savulaik uzbūvēja ēku Skolas ielā 12, novada domes uzdevums ir atrisināt muzeja fondu glabāšanas jautājumu. Idejas par to jau esot, lai muzeja eksponāti nākotnē kļūtu pieejamāki jaunajai paaudzei.
Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjānis savā uzrunā akcentēja, ka šis ir laiks, kad kultūras jomā tiek pieņemts svarīgs dokuments – kultūrpolitikas pamatno­stādnes 2014.-2020. gadam „Radošā Latvija": – Arī muzeju jomai ir jāspēj ieraudzīt savu vietu un nozares stratēģiju radošās Latvijas veidošanā, un pie tā gan kolēģi, gan Latvijas Muzeju padome, kurā iepriekšējos četrus gadus strādāja arī Līvija Zepa, esam strādājuši.
Jānis Garjānis aicināja Vidzemes novada muzejniekus turpmākā mēneša laikā iesniegt savus priekšlikumus par svarīgāko, kas būtu nozīmīgs, lai muzeji Latvijā dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. – Mums ir uzlikta misija – kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, un tas ir arī šīsdienas konferences stūrakmens, – piebilda muzeju nodaļas vadītājs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.09.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px