Pirmdien Zaļo un Zemnieku savienība atklāja, ka tās Ministru prezidenta amata kandidāts būs Ventspils mērs Aivars Lembergs. – Kādas ir jūsu domas par viņa kārtējo virzīšanu šim amatam, kā arī citu partiju nosauktajiem premjera kandidātiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Lubāniete Daina: – Labākajā gadījumā no tiem kandidātiem, ko partijas ir nosaukušas, valdības vadīšanu varētu uzticēt Laimdotai Straujumai, bet nekādā gadījumā – Lembergam. Straujumas nonākšana premjeres amatā bija visai negaidīta, bet tagad viņa ir jau daudzmaz iejutusies. Bet, protams, visvairāk žēl, ka starp šī amata kandidātiem vairs nav Valda Dombrovska, kas savulaik, būdams premjers, vienīgi pieņemtos lēmumus varēja vairāk skaidrot sabiedrībai.
Madoniete Genovefa: – Iepriekšējās vēlēšanās es nepiedalījos, bet tagad iešu un balsošu par Ingunu Sudrabu. Lai viņa tiek Saeimā un darbojas, Sudraba ir to pelnījusi, un nav ko viņu tik daudz grauzt. Nesaprotu, kāpēc viņu tik šausmīgi ēd nost. Bet es ņemšu un par viņu nobalsošu.
Igors no Līvāniem: – Es vēlēšanās piedalīšos un tikpat kā esmu izlēmis, par ko balsot. Man simpatizē, kā Rīgā strādā „Saskaņas centrs" un Nils Ušakovs, kā tiek remontētas skolas, bērnudārzi un risināti citi jautājumi. Gribētos, lai vairāk darbavietu būtu Latgalē. Jaunieši aizbrauc, tur paliek aizvien tukšāk un ir ļoti daudz pamestu, neapdzīvotu māju.
Juris no Praulienas: – Tas ir grūts jautājums. Es diezgan pozitīvi vērtēju tagadējo premjeri Laimdotu Straujumu, bet vēl labāk patīk Aivars Lembergs. Vēlēšanās es piedalos vienmēr, bet vēl neesmu izlēmis, par ko balsot. Varbūt visa kārts arī ir jāliek uz Aivaru Lembergu.
Madoniete Klāra: – Esmu nepilsone, man nav balsstiesību, līdz ar to esmu tālu no vēlēšanām un interesējos tikai par globālo politiku. Bet attiecībā uz Latviju ir sajūta, ka šajos divdesmit gados nav progresa, nav attīstības.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA