Septembris ir laiks, kad skolēni gan vispārizglītojošajās skolās, gan mūzikas un mākslas skolās saņem dienasgrāmatu, ko mācību gada garumā lietot un pierakstīt.
Atšķirīga un plašām iespējām bagāta dienasgrāmata jau vairākus gadus tiek piedāvāta Ērgļu vidusskolas audzēkņiem, tāpēc skolas direktori Inesi Šaudiņu lūdzu to pakomentēt.
– Mums ir tik savdabīga un vienreizēja dienasgrāmata, kā nekur Latvijā, – neslēpa Inese Šaudiņa. – Ērgļu vidusskolas dienasgrāmata ar skolēnu pašu veidotu noformējumu un ilustrācijām ir jau apmēram septiņus gadus, bet kopš pagājušā mācību gada dienasgrāmatu veidojam arī kā personības izaugsmes atspoguļotāju. Dienasgrāmatā tiek minētas skolas vērtības – Mērķtiecība, Cieņa un Sadarbība. Katrai no šīm vērtībām tiek veltīta lappuse, kas rosina gan skolēnu, gan audzinātāju domāt, ka skolas vērtības ir katra bērna individuālās vērtības, lai viņš labi justos savā skolā, lai varētu sevi pilnveidot un attīstīt savu personību. Tā kā viena no vērtībām ir mērķtiecība, dienasgrāmatas aizmugures lappuses ir veidotas kā skolas kalendārs. Tajā atzīmēti skolas tradicionālie pasākumi, un jau septembrī, atverot šo lapu, gan skolēns, gan vecāki uzzina, kurā nedēļā būs kopīgās vecāku sapulces visai skolai, kad būs vecāku dienas, kad būs žetonu vakars un tamlīdzīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2014.
Autore: INESE ELSIŅA