Jaunajā mācību gadā skolēni pirmās svešvalodas apguvi uzsāk jau no pirmās klases.
Izglītības iestādei par apgūstamo pirmo svešvalodu vecāku izvēlei jāpiedāvā viena no Eiropas Savienības oficiāli noteiktajām valodām.
Tomēr, kā laikrakstam skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule, apmācāmās valodas izvēle klasē var notikt pēc „demokrātijas principa". Tas nozīmē, ka apgūstamā valoda tiek izvēlēta atbilstīgi vairākuma skolēnu vecāku izvēlei. Jāņem arī vērā izglītības iestādes spēja nodrošināt konkrētās valodas pedagogu, un tas, izvēloties kādu netradicionālu valodu, varētu radīt grūtības. Pamatā mūsu reģiona skolās pirmklasnieki uzsāk mācīties angļu valodu.
Savukārt otrās svešvalodas apguve izglītības iestādēs, kā ierasts, sākas 6. klasē.
Autore: INESE ELSIŅA