Viena no pirmajām skolām, kur vakar, 1. septembrī – Zinību dienā -, jau pulksten deviņos sākās jaunais mācību gads, Madonas novadā bija Mārcienas pamatskola.
Kaut gan šāgada sākumā reorganizācijas „negaisa mākoņi" bija savilkušies ap vairākām Madonas novada skolām, šajā mācību gadā pie mums netiek slēgta neviena skola vai pirmsskolas izglītības iestāde, bet valstī kopumā šogad ir slēgtas četras izglītības iestādes un reorganizētas 13 skolu. Pēc aptuvenām Izglītības un zinātnes ministrijas aplēsēm, kopumā dienas vispārizglītojošajās skolās Latvijā mācīsies ap 199 655 skolēni, viņu vidū – aptuveni 22 775 pirmklasnieki. 2014./2015. mācību gadu sāks 329 vidusskolas, 314 pamatskolu un 46 sākumskolas, kā arī darbu pēc vasaras brīvlaika atsāks 61 speciālās izglītības iestāde un 23 vakara, neklātienes un tālmācības skolas.
Priecē, ka Madonas novada domē, diskutējot par skolu iespējamo reorganizāciju, virsroku guva veselais saprāts – „būs skolēni, pastāvēs arī skolas". To pirmajā skolas dienā „Staram" apstiprināja arī Mārcienas pamatskolas direktore Aldona Gudrīte. Tieši viņas vadītā skola ir tā, kuru tuvākajos gados var skart pašvaldības iecerētā reforma, pārveidojot to par sākumskolu.
– Jauno mācību gadu sagaidām priecīgā noskaņā. Šogad mums ir ļoti liela pirmā klase – desmit pirmklasnieku! Pateicoties tam, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nav samazinājies kopējais skolēnu skaits. Mums šajā mācību gadā būs četri apvienotie klašu komplekti – 2. un 3. klase, kur kopā mācīsies septiņi skolēni, bet 4. un 5. klasē mācīsies vienpadsmit skolēnu. Apvienota tiek arī 8. un 9. klase, kaut gan 8. klasē mācās pietiekams skaits skolēnu, bet diemžēl 9. klasē ir tikai četri audzēkņi. Mācību procesu esam iecerējuši organizēt tā, lai pamatpriekšmetus skolēniem mācītu atsevišķi, bet tādus kā mūzika, sociālās zinības un dažus citus skolēni apvienotajās klasēs apgūs kopīgi, – pastāstīja Aldona Gudrīte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto